آزادسازی سهام عدالت چشم انداز جدیدی پیش روی بورس

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، قالیباف اصل گفت: آزادسازی سهام عدالت چشم انداز جدیدی پیش روی بازار سرمایه قرار داد و رشد و عمق بازار را دو چندان کرد.

آزادسازی سهام عدالت چشم انداز جدیدی پیش روی بورس

به گزارش حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در آیین پایانی چهارمین جشنواره بورس و رسانه با اشاره به نقش اول رسانه ها در صحنه بازار سرمایه کشور، گفت: چهارمین جشنواره بورس و رسانه درحالی برگزار گردید که ما شاهد افزایش اقبال عمومی به بازار سرمایه بودیم. از ابتدای سال 5 میلیون کد معاملاتی به خانواده بازار سرمایه اضافه شد و تعداد کدها از 10 میلیون ابتدای سال به 15 میلیون رسید.

وی ادامه داد: هم زمان آزادسازی سهام عدالت چشم انداز جدیدی پیش روی بازار سرمایه قرار داد و رشد و عمق بازار را دو چندان کرد به طوری که جمعیت 45 میلیون نفری به جمع سهامداران بورسی اضافه شد.

  • آیین نامه اجرایی آزاد سازی سهام عدالت ابلاغ شد

رئیس سازمان بورس اضافه کرد: در چنین شرایطی باید بیش از گذشته به امر آموزش و فرهنگ سازی توجه کرد و یکی از بهترین ابزارها برای افزایش آگاهی و انتقال دانش تخصصی به جامعه، رسانه است.

او با اشاره به اینکه بازار سرمایه شرایط بی سابقه ای را تجربه می نماید، اضافه کرد: نحوه سرمایه گذاری صحیح، ورود غیر مستقیم افراد غیر حرفه ای به بورس، پرهیز از رفتار هیجانی، دوری از شایعات، مراجعه به مشاورین و متخصصین حرفه ای دارای مجوز و مواردی از این دست مفاهیمی است که بار انتقال آن به آحاد جامعه، بر دوش رسانه ها است.

این مقام مسئول ادامه داد: امروز مالکین سهام عدالت، جامعه عظیم مخاطبین رسانه ها هستند اما بسیاری از آنها اطلاعات کافی در مورد بازار سرمایه ندارند و انتقال دانش و آگاهی به این بخش از هموطنان عزیز نیز بر دوش رسانه است.

رئیس سازمان بورس ضمن قدردانی از برگزار کنندگان چهارمین جشنواره بورس و رسانه و با اشاره به استقبال گسترده از این رویداد، گفت: کار رسانه و خبر شبانه روزی و سخت است و نمی توان از زحمات اصحاب رسانه به ویژه افراد فعال در حوزه تخصصی بازار سرمایه قدردانی کرد، اما تاکید می کنم که برگزاری این رویداد پیغام همراهی نهاد ناظر بازار سرمایه با خبرنگاران است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 666

به "آزادسازی سهام عدالت چشم انداز جدیدی پیش روی بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادسازی سهام عدالت چشم انداز جدیدی پیش روی بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید