آمریکا: خرید نفت از ایران توسط چین غیرقانونی است

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه ای روز آدینه به چین درباره خرید نفت از ایران هشدار داد و آن را غیرقانونی خواند.

آمریکا: خرید نفت از ایران توسط چین غیرقانونی است

با تور چین بهمن 98 سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه ای چین را بابت خرید نفت از ایران تهدید کرد.

پامپئو در پاسخ به این سوال که آیا چین باید خرید نفت از ایران را متوقف کند گفت: بله، این کار غیرقانونی است. این کار قانون آمریکا را نقض می نماید و ما داریم بیشترین کوشش خودمان را می کنیم تا تحریم های خودمان را درباره هر نهادی که نظام تحریم های آمریکا را نقض کند اجرایی کنیم.

وی افزود: در صورای که یک نهاد یا شرکت چینی با نقض قوانین ما اقدام به خرید محصولات ایران بکند، ما هر کاری که لازم باشد را برای اجرای تحریم ها علیه طرف هایی که قوانین ما را دور می زنند انجام خواهیم داد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه از گنجانده نشدن برنامه موشکی ایران در توافق هسته ای برجام انتقاد کرد.

وی گفت: برجام به آنها اجازه داد به توسعه تمامی بخش های برنامه ای بپردازند که دستیابی شان به یک سلاح هسته ای قابل پرتاب را ممکن می کرد. بنابراین، چه قطعنامه 2231 به آنها مجوز داده باشد برنامه موشکی خودشان را توسعه دهند و اقدام به انجام آزمایش های موشکی نمایند و چه توافقی که به آنها اجازه می دهد سانتریفیوژهای خودشان را در زمان مناسب مجددا نصب نمایند، اینها نقائص بنیادین توافق هسته ای هستند. به همین دلیل است که ما رویکرد کاملاً متفاوتی را در پیش گرفته ایم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 111

به "آمریکا: خرید نفت از ایران توسط چین غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: خرید نفت از ایران توسط چین غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید