اجرای طرح ترافیک در سال 1399 با رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی آغاز شد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، در پی شیوع بیماری کرونا در کشور، نحوه تردد درون شهری تغییر کرده است و طی چند هفته ابتدایی سال و تعطیلات نوروز محدودیت هایی تحت عنوان طرح فاصله گذاری اجتماعی به اجرا رسید که عدم اجرای طرح ترافیک 99 را نیز شامل می شد، اما از امروز مورخ 23 فروردین طرح ترافیک از ساعت 7:30 صبح تا 19 بعد از ظهر اجرایی شذه است که البته تفاوت هایی را نیز با طرح های ترافیک سال های قبل دارد.

اجرای طرح ترافیک در سال 1399 با رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی آغاز شد

برای مثال از ساعت 14 تا 16 به شهروندان شاغل در تهران فرصت دو ساعته داده خواهد شد که در طرح های ترافیکی از داخل طرح فقط یکبار به صورت رایگان خارج شوند.

در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز بر روی صندلی های دوتایی اتوبوس، تنها یک نفر می تواند بنشیند و صندلی خالی نیز با علامت مشخص می شود.

به گفته شهرداری تهران، از روزهای گذشته اقدام به نصب طلق هایی برای ایجاد فاصله میان رانندگان و مسافران شده است و برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تنها دو مسافر می توانند در صندلی های عقب خودروهای تاکسی سوار شوند.

همچنین محل نشستن و ایستادن مسافران در قطارها، پله برقی ها، مقابل باجه های فروش بلیت و دستگاه های خودپرداز درایستگاه های خطوط مترو را علامت گذاری شده است.

البته پاسخ به این پرسش روشن نیست که در صورت عدم رعایت محدودیت های فوق، چه عواقبی در انتظار متخلفان خواهد بود؟

اما لازم به یادآوری است که در کلان شهر تهران نیز درست مانند بسیاری از کلان شهرهای دیگر کشور، مشکل بسیار جدی در ناوگان حمل و نقل عمومی وجود دارد و طبیعتا ظرفیت فعلی این ناوگان جوابگوی رفع نیاز مسافرانی که برای رسیدن به محل کار خود عجله دارند نیست. حال چنانچه قرار باشد تا نیمی از ظرفیت اتوبوس و مترو نیز برای رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی خالی بماند، مسلما کمبود ظرفیت ناوگان تشدید می شود و مشکلاتی را برای شهروندان به بار خواهد آورد.

از این رو میزان رعایت و اجرایی شدن این طرح کمی مبهم به نظر می رسد و این احتمال وجود دارد که با فعال شدن جدی تر کسب و کارها در پایتخت 14 میلیون نفری کشور، شاهد عدم رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی و روبرو با موج دوم شیوع ویروس کرونا باشیم.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 451

به "اجرای طرح ترافیک در سال 1399 با رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح ترافیک در سال 1399 با رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید