احتمال برخورد شهاب سنگ به زمین

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، به تازگی ناسا هشدار داده که در اردیبهشت ماه یک شهاب سنگ 4 کیلومتری به زمین نزدیک می شود که اصابت آن به سیاره ما، می تواند به معنی نابودی بشر باشد.

احتمال برخورد شهاب سنگ به زمین

سیستم اتوماتیک ردیابی اجرام آسمانی سازمان فضایی ناسا از احتمال برخورد سیارک 4100 متری که در اردیبهشت 99 به زمین نزدیک می شود را خبر داد؛ پژوهش های این سازمان نشان می دهد که این شهاب سنگ در صورت ورود به جو زمین، آتش می گیرد و باعث یک انفجار بزرگ می شود.

به تازگی ناسا هشدار داده که در اردیبهشت ماه یک شهاب سنگ 4 کیلومتری به زمین نزدیک می شود که اصابت آن به سیاره ما، می تواند به معنی نابودی بشر باشد.

پایگاه خبری اکسپرس در گزارشی نوشت، سیستم اتوماتیک ردیابی اجرام آسمانی سازمان فضایی ناسا سیارک 4100 متری که در اردیبهشت 99 به زمین نزدیک می شود را شناسایی کرده است. این شهاب سنگ به بزرگی یک ساختمان است و به مداری نزدیک می شود که احتمال دارد به صورت خطرناکی در جهت کره زمین قرار گیرد.

به گفته این مرکز، این شهاب سنگ بزرگ را که با سرعت بیش از 20 هزار مایل در ساعت به سوی زمین در حرکت است، DA4-2020 نامگذاری کردند. براساس تصاویر دریافتی از ماهواره های ناسا، این شهاب سنگ 144 پا (نزدیک به 44 متر) عرض دارد و کمی کوچکتر از برج آب مشهور شهر شیکاگو است.

متخصصان ناسا تخمین زدند که برخورد شهاب سنگ با زمین در حالتی که جرم مورد نظر، قطری بیشتر از یک هزار متر داشته باشد، عواقبی فاجعه بار خواهد داشت و چنین اتفاقی می تواند نسل انسان ها را نابود کند. پژوهش های این سازمان نشان می دهد که این شهاب سنگ در صورت ورود به جو زمین، آتش می گیرد و باعث یک انفجار بزرگ آسمانی می شود.

بررسی های موجود نشان می دهند که هر 100 سال یک بار احتمال یک در 50 هزار وجود دارد که سیارک با این ابعاد به زمین برخورد کند؛ به طور کلی اجرام آسمانی گوناگون دائما به سمت زمین حرکت می کنند و پدیده برخورد شهاب سنگ با زمین نادر نیست.

منبع: فرادید
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 361

به "احتمال برخورد شهاب سنگ به زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال برخورد شهاب سنگ به زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید