احتمال تمدید حضور سه هزار نیروی آمریکایی در غرب آسیا

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، وزیر دفاع آمریکا در حال بررسی پیشنهاد فرمانده سازمان تروریستی سنتکام برای تمدید حضور حدود سه هزار نیروی آمریکایی در کویت است.

احتمال تمدید حضور سه هزار نیروی آمریکایی در غرب آسیا

به گزارش گروه بین الملل باشگاه فوتبال بارسلونا، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در حال بررسی تمدید حضور گروهی از نیروهای آمریکایی است که ماه ژانویه به غرب آسیا اعزام شده اند.

روزنامه دیلی بیست ضمن مخابره این خبر تعداد این نیروها را حدود سه هزار نفر ذکر کرده و آنها را چتربازهایی توصیف کرده که برای واکنش های فوری آموزش دیده اند.

دیلی بیست نوشته است، گفته می شود تمدید حضور این نیروها به درخواست ژنرال کنت مکنزی، فرمانده [سازمان تروریستی] سنتکام در حال بررسی است و نشان می دهد که نیروهای نظامی آمریکا بر این باورند که شیوع ویروس کرونا خطر تشدید اوضاع با آنچه دیلی بیست شبکه شبه نظامیان عراقی ایران خوانده را کاهش نداده است.

نیروهای مزبور اکنون در کویت به سر می برند. بررسی تمدید حضور این نیروها در شرایطی صورت می گیرد که وزیر دفاع آمریکا برای مدت دو ماه جابجایی نیروها در خارج از مرزها را متوقف کرده است.

یک سرباز آمریکایی در تیپ مستقر در کویت به دیلی بیست گفته است: از اینکه استقرار ما یک استقرار برنامه ریزی نشده بود و ممکن نیست اطمینانی در خصوص اینکه چه زمانی به خانه برمی گردیم داشته باشیم، متنفریم.

به نوشته دیلی بیست، تنش با ایران یک مساله است و تنش بر سر ایران در بین نظامیان آمریکایی مساله ای دیگر. یک فرمانده آمریکایی در عراق با نام ژنرال رابرت پت وایت به مکنزی و پنتاگون هشدار داده است که تشدید اوضاع با آنچه شبکه تهدید ایران خوانده شده کلیت ماموریت آمریکا در عراق را به خطر می اندازد. این هشدار پیش تر توسط نیویورک تایمز گزارش شده بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 422

به "احتمال تمدید حضور سه هزار نیروی آمریکایی در غرب آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تمدید حضور سه هزار نیروی آمریکایی در غرب آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید