استفاده اطلاعاتی از هوش مصنوعی در اروپا ممنوع می شود

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، در این سند 81 صفحه ای تصریح شده فناوری تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی هنوز آن قدر پیشرفته نیست که برای کنترل و شناسایی غیر تبعیض آمیز افراد مورد استفاده قرار بگیرد.

استفاده اطلاعاتی از هوش مصنوعی در اروپا ممنوع می شود

در این سند افشا شده که اتحادیه اروپا استفاده از این فناوری برای کنترل دائمی مردم و امتیازدهی اجتماعی به آنها بر مبنای رفتارهای روزمره آنها را مورد بررسی قرار داده، اما به علت ضعف و خطاهای فناوری یادشده در زمینه تشخیص هویت افراد این فرایند را عملیاتی نخواهد کرد.

سند مذکور پیش نویس طرحی است که قرار بوده برای تصویب در کمیسیون اروپا مطرح شود، اما به تازگی به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شده است. در این سند روش هایی برای نظارت و پیگیری روزانه افراد در فضای مجازی و واقعی پیشنهاد شده است تا بر این اساس افراد امتیازبندی شوند و در ادامه تصریح شده با توجه به خطرات بالای استفاده از هوش مصنوعی بدین منظور به علت ضعف های آن در زمینه شناسایی دقیق افراد با جنسیت ها، قومیت ها، نژادهای متفاوت این کار متوقف می شود.

در عین حال کمیسیون اروپا مدعی شده قرار است در این زمینه در نشستی در تاریخ 21 آوریل تصمیم گیری کند و هر متنی که در این زمینه قبل از این تاریخ منتشر شود، قانونی نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1098

به "استفاده اطلاعاتی از هوش مصنوعی در اروپا ممنوع می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده اطلاعاتی از هوش مصنوعی در اروپا ممنوع می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید