بازگشت فضانوردان ناسا به زمین

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، این اولین بار از زمان ماموریت 45 سال پیش آپولو است که خدمه ناسا با یک کپسول در آب فرود می آیند. بعد از بازنشستگی ناوگان شاتل های ناسا که قادر به فرود بود، فضانوردان آمریکایی با موشک و کپسول های روسی به فضا می رفتند و برمی گشتند.

بازگشت فضانوردان ناسا به زمین

با فرود کپسول حامل دو فضانورد ناسا در فلوریدا، اولین ماموریت سرنشین دار به فضا با تکیه بر تجهیزات یک شرکت خصوصی کامل می شود. داگ هرلی و باب بنکن فضانوردان ناسا بعد از دو ماه اقامت در ایستگاه فضایی به زمین بازگشتند. کپسول دراگون شرکت اسپیس اکس در خلیج مکزیک در جنوب پنساکولا در ساحل غربی فلوریدا فرود آمد.

کپسول سپس به یک کشتی منتقل شد و فضانوردان از آن خارج شده اند.

این اولین بار از زمان ماموریت 45 سال پیش آپولو است که خدمه ناسا با یک کپسول در آب فرود می آیند. بعد از بازنشستگی ناوگان شاتل های ناسا که قادر به فرود بود، فضانوردان آمریکایی با موشک و کپسول های روسی به فضا می رفتند و برمی گشتند.

با کامل شدن این ماموریت عصر تازه ای برای آژانس فضایی آمریکا شروع می شود. از این پس کلیه ماموریت های سرنشین دار ناسا به مدار زمین با خریداری خدمات از شرکت های خصوصی مانند اسپیس اکس انجام خواهد شد.

آژانس فضایی آمریکا می گوید که این روش میلیارد ها دلار از هزینه ها کم می کند؛ پولی که می توان از آن برای اعزام فضانوردان به ماه و مریخ استفاده کرد. کپسول حامل هرلی و بنکن در ساعت 14:48 روز یکشنبه به وقت شرق آمریکا با چتر بر آب فرود آمد.

لحظه جدا شدن کپسول دراگون جایی در فضا بر فراز آفریقای جنوبی

اتاق فرمان ماموریت اسپیس اکس بعد از فرود گفت: از طرف اسپیس اکس و ناسا، بازگشت شما به سیاره زمین را خوشامد می گوییم. ظاهر شدن چهار چتر اصلی بر فراز خلیج مکزیک موید این نکته بود که عبور آتشین کپسول از اتمسفر به سلامت اجرا شده است.

با گشوده شدن چتر ها سرعت کپسول از 563 کیلومتر در ساعت به 24 کیلومتر در ساعت کاهش یافت.

کپسول بعد از فرود با کمک بالابر هایی به داخل کشتی منتقل شد. تکنسین ها پیش از باز کردن در کپسول برای خروج فضانوردان بدنه آن را برای هرگونه بخار باقی مانده در سطح - که استنشاق آن برای فضانوردان خطرناک است - بررسی کردند.

فضانوردان پیش از انتقال با هلی کوپتر به ساحل مورد معاینه قرار خواهند گرفت. کپسول دراگون در سرانجام ماه مه با موشک فالکون 9 اسپیس اکس به فضا پرتاب شده بود.

علاوه بر اسپیس اکس که با سرانجام موفقیت آمیز این ماموریت از این پس خدمات مشابهی به ناسا ارائه خواهد کرد، شرکت بوئینگ هم درحال توسعه کپسولی برای انتقال فضانوردان به فضاست، هرچند این برنامه به دلیل مسائل نرم افزاری در کپسول استارلاینر فعلا به تعویق افتاده است.

داگ هرلی و باب بنکن - از راست - در سرانجام ماه مه راهی ایستگاه شده بودند

منبع: فرادید
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 644

به "بازگشت فضانوردان ناسا به زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت فضانوردان ناسا به زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید