برهم صالح: جنگ ایران و آمریکا برای همه فاجعه بار خواهد بود

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، رئیس جمهور عراق با بیان اینکه نگران وقوع درگیری میان ایران و آمریکا است، تاکید نمود که چنین اتفاقی به هیچ وجه به نفع کشورش نیست چراکه ایران، همسایه قدرتمند عراق است.

برهم صالح: جنگ ایران و آمریکا برای همه فاجعه بار خواهد بود

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، برهم صالح رئیس جمهور عراق در گفت وگو با پایگاه خبری اکسیوس به سوالاتی پیرامون روابط بغداد با سایر کشورها از جمله ایران و آمریکا پاسخ داد.

برهم صالح گفت که دیگر اطمینان ندارد می تواند روی آمریکا به عنوان یک متحد حساب کند و شاید آماده باشد روابط عراق با سایر کشورها، همچون ایران و روسیه را مجددا معین کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه نگران وقوع یک جنگ میان ایران و آمریکا است، خاطر نشان کرد: چنین جنگی برای همگان فاجعه بار خواهد بود.

رئیس جمهور عراق اضافه کرد: اگر چنین اتفاقی بیفتد، عراق قادر نخواهد بود میان ایران و آمریکا یکی را انتخاب کند. حقیقت این است که به نفع بغداد نیست، بخواهد به همسایه قدرتمند خود (ایران) آسیب برساند.

صالح توضیح داد: ایران همسایه عراق است. ما هزار و 400 کیلومتر مرز مشترک داریم. بنابراین، نمی توانیم خواستار یک ایران دچار مشکل باشیم. این به هیچ وجه به نفع عراق نیست.

وی در ادامه از آمریکا نیز به عنوان متحد عراق یاد کرد و گفت که خواستار ادامه این رابطه است.

رئیس جمهور عراق همچنین بیان نمود: ما به طور قطع نمی خواهیم که خاک کشورمان (برای جنگ) مورد استفاده قرار گیرد. ما باید برای جلوگیری از آن کوشش کنیم زیرا عراق نمی تواند چنین چیزی را تاب بیاورد و نجات پیدا کند.

برهم صالح تاکید نمود که وقوع جنگ میان ایران و آمریکا خارج از کنترل خواهد بود.

بنابر این گزارش، آمریکا در حال حاضر بیش از پنج هزار نیروی نظامی در عراق دارد و این مسئله می تواند این کشور را در برابر هر گونه درگیری با نیروهای آمریکایی در منطقه آسیب پذیر کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 14

به "برهم صالح: جنگ ایران و آمریکا برای همه فاجعه بار خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برهم صالح: جنگ ایران و آمریکا برای همه فاجعه بار خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید