برگزاری بیست و پنجمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی مهارت آموزی کارکنان وظیفه

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، سردار کمالی از برگزاری بیست و پنجمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی مهارت آموزی کارکنان وظیفه خبر داد.

برگزاری بیست و پنجمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی مهارت آموزی کارکنان وظیفه

سردار موسی کمالی مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه در گفت وگو با خبرنگار ،اظهار کرد: بیست و پنجمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی مهارت آموزی، کارکنان وظیفه در روز دوشنبه 13 آبان ماه با حضور کنندگان سازمان های نیرو های مسلح و وزارتخانه ها و سازمان های ذی ربط برگزار شد.

مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه بیان نمود: در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد یک ماهه گذشته، پیوند آموزش و پرورش و نیرو های مسلح در خصوص نحوه استفاده بهینه از خدمت هنرجویان وزارت آموزش و پرورش در خدمت سربازی به عنوان سرباز ماهر به بحث گذاشته شد.

سردار کمالی ادامه داد: بنابر آمار ارائه شده 945 هزار نفر دانش آموز هنرجو در 203 رشته در 6 هزار و 961 هنرستان در سراسر کشور اشتغال به تحصیل دارند که 63 درصد افراد فوق پسر هستند و باید جهت سربازی را طی کنند.

وی گفت: در سال 97 تعداد 180 هزار نفر پسر پیروز به اخذ دیپلم شدند که این افراد حداقل یک هزار و 450 ساعت و حداکثر 2 هزار ساعت آموزش مهارت دیده اند که از این تعداد گروهی وارد دانشگاه شده و پس از فراغت از تحصیل وارد سربازی می شوند و تعداد زیادی نیز با دیپلم وارد نیرو های مسلح شده اند.

مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه افزود: هماهنگی شد تا در قالب طرح قدر اطلاعات این افراد وارد سامانه وظیفه عمومی شود و پس از غربالگری به نیرو های مسلح اختصاص و با مشاغل نیرو های مسلح تطبیق و به کارگیری تخصصی شوند.

سردار کمالی ادامه داد: باتوجه به آموزش طی شده و تجربه کسب کرده در حین خدمت علاوه بر کارت انتها خدمت به این افراد گواهی مهارت و اشتغال نیز داده شود، همچنین بنا شد این هماهنگی درخصوص موضوع فوق با سایر سازمان ها نیز صورت گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 34

به "برگزاری بیست و پنجمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی مهارت آموزی کارکنان وظیفه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری بیست و پنجمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی مهارت آموزی کارکنان وظیفه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید