برگزاری تور گردشگری آبی در خرمشهر

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، به گفته رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر بخش خصوصی برای احیای گردشگری آبی در خرمشهر وارد می گردد.

برگزاری تور گردشگری آبی در خرمشهر

تور گردشگری آبی با هماهنگی بخش خصوصی و حضور تعدادی از مسئولان، مدیران ادارات و نیز سایر علاقه مندان، به صورت رایگان در خرمشهر برگزار شده است. هدف از اجرای این تور توسعه فرهنگ استفاده از ظرفیت های گردشگری آبی منطقه، همگانی کردن استفاده از این پتانسیل و نیز حمایت اشتغال موجود در این حوزه بود.

این تور زمینه را برای ورود جدی بخش خصوصی در حوزه گردشگری آبی درون منطقه ای مهیا می نماید.

سجاد پاکگوهر رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر گفت:

با ورود بخش خصوصی که حاصل همکاری میان یک لنج دار مبتکر که لنج خود را به یک لنج گردشگری تغییر کاربری داده است و یک شرکت گردشگری است، قرار است از این به بعد گشت های دریایی به صورت روزانه از ساعت 19 در خرمشهر برگزار گردد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر در ادامه بر اینکه ظرفیت گردشگری آبی منطقه آزاد اروند در طول سال های گذشته مغفول مانده بود، تاکید نمود و اضافه نمود:

رودخانه پر آب موجود در محدوده منطقه آزاد اروند از جمله کارون، اروند، بهمنشیر و شاخه های منشعب از آن را می توان مهم ترین ظرفیت گردشگری موجود در منطقه دانست که تا کنون کمتر به آن پرداخته شده است.

با توجه به وجود تعدادی زیادی لنج و دیگر ابزار گردشگری آبی، درصورت تقویت این صنعت در منطقه آزاد اروند می تواند اشتغال چشم گیری در این حوزه ایجاد کرد.

به گفته وی از این ظرفیت طبیعی موجود به جز در فصول پایانی سال و ایام نوروز استفاده چندانی نشده است و این در حالی است که در حال حاضر حدود 80 لنج، هشت شاتل دریایی و حدود 85 قایق در آب های منطقه آزاد اروند وجود دارد.

یکی از موضوعات مهم در بحث گردشگری آبی، اشتغال ایجاد شده در این حوزه است، استفاده از ظرفیت گردشگری آبی باعث می گردد تا بیش از 30 فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم برای هر شناور گردشگری ایجاد گردد.

هشت تا 12 نفر به طور مستقیم و حدود 25 نفر به طور غیر مستقیم با حرکت هر لنج گردشگری صاحب شغل می شوند.

تنها لنج ها و قایق ها نیستند که باعث اشتغال می شوند بلکه ایجاد اسکله های ماهیگیری، رستوران های دریایی و نیز توسعه ورزش های ساحلی از دیگر پتانسیل های مهم در این منطقه است.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1477

به "برگزاری تور گردشگری آبی در خرمشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری تور گردشگری آبی در خرمشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید