تازه ترین خبر از فردو؛ سیلندر خوراک به خطوط گازدهی زنجیره ها متصل و عملیات پسیواسیون شروع شد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، فارس نوشت: ساعتی پیش بعد از اتصال سیلندر خوراک به خطوط گازدهی زنجیره های سانتریفیوژ و انتها موفقیت آمیز خلأ سازی خطوط، عملیات پسیواسیون در سایت فردو شروع شده و پس از آن، گازدهی به زنجیره ها شروع خواهد شد.

تازه ترین خبر از فردو؛ سیلندر خوراک به خطوط گازدهی زنجیره ها متصل و عملیات پسیواسیون شروع شد

در ادامه فعالیت های اجرا شده در سایت غنی سازی شهید علیمحمدی فردو، ساعتی پیش بعد از اتصال سیلندر خوراک به خطوط گازدهی زنجیره های سانتریفیوژ و خاتمه موفقیت آمیز خلأ سازی خطوط، عملیات پسیواسیون شروع شده و پس از این اقدام، گازدهی به زنجیره ها شروع خواهد شد.

بر اساس اطلاعات دریافتی از سایت غنی سازی شهید مسعود علیمحمدی (فردو) تا ساعت 24 امشب زنجیره ها در حال پسیواسیون و خارج کردن گازهای سبک خواهند بود، و تیل و پروداکت دو مرتبه مخلوط می شوند، پس از نیمه شب شیرها باز شده و محصول جمع آوری خواهد شد و فردا بعد از ظهر (پنجشنبه) بعد از پایدار شدن شرایط نمونه گیری انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است امروز (چهارشنبه) مخزن 2800 کیلویی حاوی حدود 2 هزار کیلوگرم گاز هگزافلوراید اورانیوم UF6، از مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن نطنز به سایت شهید علیمحمدی فردو منتقل و این انتقال تحت نظارت بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام شد.

در این خصوص بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفته بود: فرآیند غنی سازی چند مرحله دارد که مرحله اول انتقال مواد است که انجام شد، در مرحله دوم باید این مواد به خطوط خوراک وصل گردد و بعد از آن مراحل دیگری هست که در چند ساعت آینده این مراحل انجام می گردد.

کمالوندی افزود: ساعت 12 امشب عملا گاز را به سانتریفیوژها تزریق می کنیم و چند ساعت طول می کشد تا به مرحله پایداری برسد و تا روز شنبه (18 آبان) که مجددا بازرسان آژانس خواهند آمد، ما به مرحله ای می رسیم که حدود 4.5 درصد غنی سازی خواهیم داشت.

جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی، گازدهی به سانتریفیوژها در فردو را از امشب شروع خواهد نمود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 40

به "تازه ترین خبر از فردو؛ سیلندر خوراک به خطوط گازدهی زنجیره ها متصل و عملیات پسیواسیون شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین خبر از فردو؛ سیلندر خوراک به خطوط گازدهی زنجیره ها متصل و عملیات پسیواسیون شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید