تسلیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید ایران در برازیلیا، تأکید بر گسترش روابط ایران و برزیل

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، قائم مقام وزیر خارجه برزیل در تبادل نظر با سفیر جدید ایران، بر آمادگی این کشور برای توسعه مناسبات با تهران در حوزه های مختلف تأکید کرد.

تسلیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید ایران در برازیلیا، تأکید بر گسترش روابط ایران و برزیل

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، حسین قریبی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در برزیل رونوشت استوارنامه خور را تسلیم اوتاویو براندلی قائم مقام وزیر خارجه برزیل کرد.

قائم مقام وزیر خارجه برزیل در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی دو کشور و اینکه ایران اولین کشوری بود که سفارت خود را در پایتخت جدید برزیل در سال 1960 تاسیس کرد، گفت: زمینه های زیادی برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط دوجانبه بین دو کشور وجود دارد که نیازمند همکاری نزدیک طرفین است و برزیل برای تحقق این امر آمادگی دارد.

وی همچنین گفت: بحران ناشی از ویروس کرونا نشان داد که همیشه مسائل فراگیری در دنیا وجود دارند که نیازمند همکاری کشورها با یکدیگر برای مهار آن است.

سفیر جدید ایران نیز با اشاره به اهمیت برزیل به عنوان بزرگترین اقتصاد منطقه آمریکای لاتین و یکی از قدرت های مالی نوظهور در عرصه دنیای و عضو گروه بریکس، بر عزم تهران برای توسعه و گسترش روابط با برازیلیا تاکید نمود.

حسین قریبی با اشاره به مواضع اصولی و مشترک دو کشور در بسیاری از موضوعات بین المللی، روابط بین دو ملت در بیش از یک قرن گذشته را همیشه محبت آمیز و به نفع دو کشور توصیف کرد و با توجه به ظرفیت های بالای دو کشور، ارتقاء و تنوع بخشیدن به روابط تجاری و بازرگانی را از اولویت های کوشش های خود در دوره ماموریتش در برازیلیا برشمرد.

براساس این گزارش، برزیل با هشت و نیم میلیون کیلومتر مربع مساحت، 210 میلیون نفر جمعیت، 2033 میلیارد دلار فراوری ناخالص داخلی و چهارصد میلیارد دلار تجارت خارجی سالانه هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا است و مهمترین شریک مالی جمهوری اسلامی ایران در قاره آمریکا می باشد.

مطابق تصمیم وزارت خارجه برزیل و با توجه به تعطیلی سازمان های دولتی و مراکز عمومی در برزیل به جهت شیوع ویروس کرونا و با هدف تسهیل آغاز به کار رسمی سفرای جدید الورود به برزیل، دیدار های دیپلماتیک به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می گردد.

به گزارش فارس، حسین قریبی پیش از تصدی به این سمت دستیار وزیر خارجه بود. او جایگزین سید علی سقائیان سفیر پیشین ایران در برازیلیا شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 280

به "تسلیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید ایران در برازیلیا، تأکید بر گسترش روابط ایران و برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید ایران در برازیلیا، تأکید بر گسترش روابط ایران و برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید