تصادف رانندگی پیشتاز در حوادث ویژه هرمزگان است

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی هرمزگان گفت: بر اساس آمار، از ابتدای سال جاری تا خاتمه بهمن ماه تصادف رانندگی پیشتاز در حوادث ویژه استان است.

تصادف رانندگی پیشتاز در حوادث ویژه هرمزگان است

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر حسین قاسمی در جمع باشگاه فوتبال بارسلونا گفت: از ابتدای سال جاری تا سرانجام بهمن ماه 325 حادثه ویژه در هرمزگان توسط نیروهای اورژانس آنالیز و خدمات رسانی شدند که از این شمار حوادث ترافیکی با تعداد مصدوم بالای 5 نفر، با فراوانی 141 مورد و 916 مصدوم و فوتی، بیشترین حادثۀ ویژه در این مدت بوده است.

قاسمی مجموع مصدومان حوادث ویژه هرمزگان در مدت مذکور را یک هزار و 241 مورد بیان کرد و اضافه نمود: از این شمار 960 نفر جهت ادامه درمان به مراکز درمانی منتقل شده، 161 نفر خدمات سرپایی در محل فوریت دریافت نموده اند و 145 نفر نیز در زمان وقوع حادثه جان خود را ازدست داده اند.

وی اعلام نمود: در مدت یادشده، 12 حادثه ویژه با مصدوم بیشتر از 10 نفر در هرمزگان اتفاق افتاده که از این میان واژگونی اتوبوس با 49 مصدوم و فوتی و یک مورد مسمومیت غذایی در بستک با 57 بیمار، جزء حوادث ویژه با بالاترین تعداد مصدوم و بیمار بوده است.

این مقام مسئول میانگین تعداد مأموریت های روزانه اورژانس هرمزگان را 100 مورد بیان کرد و گفت: میانگین زمان رسیدن به محل حادثه در مأموریت های شهری 8 دقیقه و در جاده 14 دقیقه هست که مطابق با استانداردهای کشور است.

اورژانس هرمزگان دارای 41 پایگاه جاده ای و روستایی و 19 پایگاه شهری است.

حوادث ویژه، حوادثی است که به لحاظ وسعت حادثه، شدت و تعداد مصدوم، بزرگ تر از حوادث معمول بوده و باعث به وجود آمدن شرایطی می گردد که برای رفع کردن آن احتیاج به اقدامات اساسی و فوق العاده است و تصادف با بیش از چهار مصدوم و دو فوتی در زمره این حوادث محسوب می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 350

به "تصادف رانندگی پیشتاز در حوادث ویژه هرمزگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصادف رانندگی پیشتاز در حوادث ویژه هرمزگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید