تولید انبوه گاز استریل نانویی از آویشن

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، دکتر امین محمد پورفرد، مجری طرح تولید گاز استریل با فناوری نانو در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: گیاه آویشن یکی از گیاهانی است که خواص آنتی باکتریال آن شهرت جهانی دارد و از آن برای درمان برخی بیماری ها استفاده می شود؛ از این رو طی تحقیقاتی که انجام داده ایم توانستیم با بکار گیری فناوری نانو در آویشن بومی شیراز، نانوذرات این گیاه را بدست آوریم.

تولید انبوه گاز استریل نانویی از آویشن

وی با بیان اینکه این نانوذرات در بسیاری از داروها استفاده می شود، بیان نمود: نانوذرات آویشن، تجزیه پذیر است و علاوه بر ضرر کمتر می توان با کمترین هزینه آن را برای تولید محصولات دارویی به کار برد.

محمد پورفرد با اشاره به کاربردهای نانوذرات آویشن گفت: از این نانوذرات می توان در تولید گاز استریل و جراحی آنتی باکتریال، پنبه و... استفاده کرد.

این محقق با بیان اینکه این نانوذرات در محصول نهایی خواص آنتی اکسیدانی و آنتی باکتریالی ایجاد می کند، خاطر نشان کرد: تست های آنتی باکتریال این محصول در یکی از آزمایشگاه های همکار سازمان غذا و دارو انجام گرفت و توانستیم این محصول را ثبت اختراع کنیم.

محمد پورفرد با بیان اینکه این نانو ذرات قبلا در تولید دستمال کاغذی آنتی باکتریال استفاده شده بود، بیان کرد: بسیاری از مصرف کنندگان محصولات بهداشتی، استفاده از ترکیبات گیاهی را به مواد شیمیایی ترجیح می دهند، دلیل این امر زیست سازگاری مواد مبتنی بر ترکیبات گیاهی است.

مجری طرح با بیان اینکه این محصول تاییدیه نانو مقیاس را دریافت کرده است، بیان نمود: بناست که این نانوذرات بومی در تولید انبوه گازهای استریل و پنبه به کار گرفته شود و محصول نهایی وارد بازار شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 37

به "تولید انبوه گاز استریل نانویی از آویشن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید انبوه گاز استریل نانویی از آویشن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید