جزئیاتی از سهام عدالت جدید ، سهامداران صاحب چه سهامی می شوند؟

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، به گزارش خبرنگاران، سبد سهام عدالت شامل 49 شرکت است که 36 شرکت آن بورسی و بقیه غیربورسی هستند.

جزئیاتی از سهام عدالت جدید ، سهامداران صاحب چه سهامی می شوند؟

در حال حاضر ارزش این 36 شرکت بورسی سبد سهام عدالت برای برگه های 532 هزار تومانی حدود 10 میلیون تومان قیمت دارد، علاوه بر این سهامداران صاحب 13 شرکت غیربورسی هستند که ارزش آنها معین نیست.

براساس اطلاعات شرکت سپرده گذاری مرکزی ارزش کل این 13 شرکت غیربورسی تا تاریخ 17 اردیبهشت پارسال 3596 میلیارد تومان بوده است.

حالا قررار است دارندگان سهام عدالت سهام دار شرکت سرمایه گذاری امید ایرانیان شوند، یعنی به جای این 14 شرکت افراد سهامدار شرکت امید ایرانیان می شوند.

به گفته مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی، تمام جمعیت 50 میلیون نفری دارندگان سهام عدالت، سهامدار شرکت سرمایه گذاری امید ایرانیان می شوند.

این شرکت، یک شرکت سرمایه گذار از ترکیب سهام چند شرکت است و هر دارنده سهام عدالت براساس ارزش اسمی سهامی که دارد (برگه های یک میلیون تومانی و 500هزار تومانی) از این شرکت سهم خواهد داشت.

در واقع سهامداران در روش غیرمستقیم دو سهم در سبد سهامشان می بینند، شرکت سرمایه گذاری استانی با سهام 36 شرکت بورسی و فرابورسی و شرکت امید ایرانیان با سهام 13 شرکت غیربوسی و غیرفرابورسی.

سبد سهام عدالت برای سهامداران در روش مستقیم شامل 36 شرکتی که از قبل بوده و شرکت امید ایرانیان است.

13 شرکتی که در شرکت امید ایرانیان ترکیب می شوند شامل شش شرکت پتروشیمی، سه شهر صنعتی و چهار شرکت مشانیز، مگا موترو، ساختمان سد و تاسیسات آبیاری سابیر و دخانیات ایران است.

13 شرکت غیربورسی سهام عدالت که در قالب شرکت امید ایرانیان می فرایند.منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1167

به "جزئیاتی از سهام عدالت جدید ، سهامداران صاحب چه سهامی می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی از سهام عدالت جدید ، سهامداران صاحب چه سهامی می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید