جزئیات پوشش بیمه ای مددجویان نهادهای حمایتی، اعلام نرخ حق بیمه سال 1400

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، معاون توسعه و تعمیم بیمه اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی جزئیات پوشش بیمه ای مددجویان نهادهای حمایتی را اعلام نمود.

جزئیات پوشش بیمه ای مددجویان نهادهای حمایتی، اعلام نرخ حق بیمه سال 1400

مجید حسن زاده در گفت وگو با خبرنگاران، در این باره گفت: مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی در قالب بیمه حرف و مشاغل آزاد تامین اجتماعی تحت پوشش قرار دارند. در مجموع حدود 67 هزار مددجو را تحت پوشش داریم.

وی اضافه نمود: در حالت کلی بیمه حرف و مشاغل آزاد دارای سه سطح 14، 16 و 20 درصد حق بیمه است که دو درصد هرکدام از این نرخ ها سهم دولت است. نرح حق بیمه 14درصد شامل بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ حق بیمه 16 درصد شامل بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و نرخ حق بیمه 20درصد شامل بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی است.

معاون توسعه و تعمیم بیمه اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مبنای دریافت حق بیمه، حداقل دستمزد است که برای مددجویان تحت پوشش، 10 درصد حداقل دستمزد باید از محل قانون هدفمندی یارانه ها پرداخت گردد گفت: در قانون هدفمندسازی یارانه ها بر گسترش پوشش بیمه ای گروه های خاصی از جامعه که مددجویان، زنان سرپرست خانوار شهری و مربیان مهدهای کودک از جمله آنهاست، تاکید شده است. منظور از مددجویان همان افرادی هستند که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اند ولی خویش فرمایی کار می نمایند و نهادها حمایتشان می نمایند.

حسن زاده اضافه نمود: مددجویان کمیته امداد دو گروه هستند که برای یک گروه مددجویان یارانه ای که سهم بیمه شده است را کمیته امداد می پردازد و 10 درصد حق بیمه نیز باید از محل هدفمندی یارانه ها به سازمان تامین اجتماعی پرداخت گردد. گروه دیگر که کل حق بیمه سهم بیمه شده و 10 درصد را کمیته امداد می پردازد.

وی با بیان اینکه درمان مددجویان برعهده سازمان بیمه سلامت و بیمه بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی شان تحت پوشش تامین اجتماعی است گفت: بهزیستی 10 درصد از حق بیمه را خودش می پردازد و مددجو آن 2، 4 و 8 درصد حق بیمه را در سطوح یاد شده پرداخت می نماید.

معاون توسعه و تعمیم بیمه اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در ادامه نرخ حق بیمه سال 1400 را برای این گروه گفت و گفت: حداقل دستمزد سال 1400 معادل 2 میلیون و 650 هزار تومان است که 2 درصد حداقل حدود 53000 تومان، 4 درصد حداقل حدود 106 هزار تومان و 8 درصد حداقل حدود 212 هزار تومان می گردد که سازمان بهزیستی و کمیته امداد طبق شرایط گفته شده پرداخت می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1156

به "جزئیات پوشش بیمه ای مددجویان نهادهای حمایتی، اعلام نرخ حق بیمه سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پوشش بیمه ای مددجویان نهادهای حمایتی، اعلام نرخ حق بیمه سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید