جوجه 8000 تومانی بازارگرمی است، صفر تا صد تولید مرغ رصد می شود

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه صفر تا صد تولید مرغ در سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور رصد می شود، گفت: قیمت جوجه یکروزه در سامانه سماصط همان قیمت مصوب 4200 تومان است و بیشتر مرغداران با این قیمت جوجه تهیه کرده اند و قیمت های 8000، 9000 تومان برای جوجه یکروزه بازار گرمی از طریق برخی افراد است.

جوجه 8000 تومانی بازارگرمی است، صفر تا صد تولید مرغ رصد می شود

حسن عباسی معروفان در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که گفته می شود در 6ماه گذشته چندین هزار مرغداری غیرفعال نهاده دولتی دریافت کرده اند و آیا چنین موضوعی صحت دارد یا خیر؟ گفت: سامانه ای به نام سماصط(سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور) در وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد که همه اطلاعات مرغداری های از جوجه ریزی تا مصرف دان و میزان مرغی که باید تحویل داده شود، ثبت می شود و معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی هم از صفر تا صد آن را رصد می کند.

وی ادامه داد: مرغداری هایی که مجوز و پروانه بهره برداری نداشته باشند در این سامانه ثبت نمی شوند و سهمیه نهاده دولتی به آنها تعلق نمی گیرد.

سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی اضافه نمود: نشت نهاده دولتی هم امکان پذیر نیست، زیرا تخصیص نهاده از صفر تا صد تعیین است. البته شاید قبلا در سایه نبود نظارت شدید این اتفاق رخ می داد ولی در حال حاضر نشتی نهاده وجود ندارد. اگر مواردی هم باشد در صورت اعلام قابل پیگیری و برخورد خواهد بود.

وی شرح داد: در سامانه سماصط به طور دقیق تعیین است که هر مرغداری چقدر نهاده گرفته، به چه میزان جوجه ریزی انجام داده و چقدر مرغ باید تحویل کشتارگاه دهد. این سامانه برای همه استان ها بوده و ورودی و خروجی کنترل می شود.

معروفان در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه آیا در فروردین ماه دستگاه های مربوطه با توجه به افزایش قیمت جوجه یکروزه و نهاده و... قیمت مرغ را اصلاح کردند، گفت: در کشور سازمانی به نام سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان وجود دارد که مکاهمم تعیین قیمت با آنها است. یعنی قیمت همه مولفه های تولید را استخراج و سپس قیمت محصول نهایی را اعلام می کنند. زمانی که قیمت مرغ به 24هزار و 900 تومان تغییر یافت همه افزایش هزینه ها در نظر گرفته شد.

وی در خاتمه گفت:در سامانه سماصط قیمت جوجه یکروزه همان 4200 تومان است و بیش از 98 درصد مرغداری ها هم با همان قیمت مصوب جوجه خریداری کرده اند. اینکه کسی خارج از سامانه با قیمت های گران تر خریده مبنای ما نیست. قیمت های 8000 تا 9000 تومانی که برای جوجه یکروزه گفته می شود بازارگرمی از طریق برخی افراد است. همچنین اگر کسی مدعی است که جوجه یکروزه را گران خریده می تواند اعلام کند و دستگاه های نظارتی حتما پیگیری خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1205

به "جوجه 8000 تومانی بازارگرمی است، صفر تا صد تولید مرغ رصد می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوجه 8000 تومانی بازارگرمی است، صفر تا صد تولید مرغ رصد می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید