خبرنگاران شمارش آرا در شعب اخذ رای شهری کردستان آغاز شد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، سنندج - خبرنگاران - بعد از خاتمه رای گیری در ساعت 24 جمعه دوم اسفند، کار شمارش آرا در شعب اخذ رای شهری حوزه های انتخابیه پنجگانه استان کردستان توسط عوامل اجرایی با اعلام اتمام مهلت از سوی ستاد انتخابات، آغاز شد.

خبرنگاران شمارش آرا در شعب اخذ رای شهری کردستان آغاز شد

بالاخره بعد از چهار بار تمدید، کار رای گیری در شعب اخذ رای شهری حوزه های انتخابیه پنجگانه کردستان خاتمه یافت و بلافاصله شمارش آرا ماخوذه در دستور کار مجریان قرار گرفت.

رییس ستاد انتخابات کردستان شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار باشگاه فوتبال بارسلونا با بیان اینکه رای گیری تا آخرین نفرات حاضر در شعب اخذ رای انجام می شود، اضافه نمود: کار جمع آوری آرا بدون هیچگونه مسئله ای در مناطق مختلف استان شروع شده است.

حسین خوش اقبال یادآور شد: مردم به شایعات برخی سایت های غیررسمی در خصوص نتایج آرا توجه نکنند و فقط از طریق منابع رسمی و ستاد انتخابات استان نتایج شمارش آرا را پیگیری و اطلاعات و امار صحیح را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه آمار و نتایج اعلام شده توسط افراد غیر مسوول مورد تایید نیست، تاکید کرد: شمارش آرا در شعب اخذ رای تازه شروع شده و هنوز نتیجه ای از شمارش و آمارها تعیین نشده که اطلاع رسانی انجام شود لذا به محض تعیین شدن نتایج، از طریق رسانه های رسمی و ستاد انتخابات اعلام خواهد شد.

94 کاندیدا برای کسب 6 کرسی مجلس شورای اسلامی در پنج حوزه انتخابیه کردستان رقابت می کنند.

طبق اعلام ستاد انتخابات استان کردستان در این استان کمتر از یک میلیون و 200 هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد 58 هزار و 240 نفر رای اولی هستند، دست اندرکاران انتخابات برای جمع آوری آرای مردم این استان یک هزار و 234 شعبه پیش بینی کرده اند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و 6 کننده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره 2 کننده، حوزه انتخابیه بیجار یک کننده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان های قروه و دهگلان یک کننده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان های سقز و بانه یک کننده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان های مرویان و سروآباد یک کننده) است.

استان کردستان بر اساس آخرین سرشماری نفوس مسکن سال 1395 دارای یک میلیون و 603 هزار و 11 نفر جمعیت است که بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در 10 شهرستان، 32 شهر، 31 بخش، 86 دهستان، حدود یک هزار و 700 روستا ساکن هستند که ترکیب جمعیتی آن شامل 29 درصد ساکنان روستایی و 71 درصد ساکنان شهری است.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 311

به "خبرنگاران شمارش آرا در شعب اخذ رای شهری کردستان آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شمارش آرا در شعب اخذ رای شهری کردستان آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید