خبر تازه سهمیه بنزین، سهمیه بندی تازه از 10 روز دیگر شروع می گردد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا نوایی لواسانی، سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش خبر از شروع طرح اختصاص سهمیه بنزین به هر کد ملی در 10 روز آینده داد.

خبر تازه سهمیه بنزین، سهمیه بندی تازه از 10 روز دیگر شروع می گردد

فریدون عباسی دوانی، رییس کمیسیون انرژی مجلس در همین باره به خبرنگاران می گوید: هنوز اتفاق نوی در مجلس رخ نداده و آخرین اخبار، همان است که دولت اعلام می نماید.

او ادامه می دهد: این طرح حالا در سطح محدود محدود اجرا می گردد و بنابراین اگر مسئله ای هم داشته باشد متوجه می شویم و آن را رفع می کنیم.

عباسی دوانی پیشنهاد می دهد که دولت به طور کلی درباره بحث حامل های انرژی و قیمت آن تصمیمی جدی بگیرد. او خاطرنشان می نماید: باید یک تصمیم واحد گرفته گردد و با شیوه های درست به مردم ابلاغ گردد تا مردم هم متحمل فشار نشوند.

رییس کمیسیون انرژی یادآوری می نماید: به هرحال، اگر قرار است افزایش قیمتی هم اعمال گردد باید با شیوه های درست باشد. مردم هم نمی خواهند سرمایه های مملکت از بین برود و از طرفی دولت هم این عایدی اضافه را صرف عمران و آبادی کشور کند.

اما این طرح از کی به صورت همگانی اجرا می گردد؟ وی بیان می نماید: در حال حاضر نمی توان زمانی برای اجرای همگانی طرح سهمیه بنزین داد. ابتدا باید طرح اجرا گردد و مسائل آن را رفع کنیم و زمانی که طرح سهمیه نو بنزین کارآمد شد آن را به صورت همگانی اجرا کنیم.

سهمیه بنزین نو، چند لیتر است؟

سرپرست منطقه آزاد کیش امروز اعلام نموده که سهمیه بنزین هر نفر از طرح نو بنزین، 20 لیتر است.

البته جواد اوجی، وزیر نفت در مجلس گفته بود که هنوز معین نیست که قرار است سهمیه بنزین هر فرد 15 لیتر باشد یا 20 لیتر و چند روز پس از انتشار خبر تغییر سهمیه بنزین و نامه معاونت مالی ریاست جمهوری، سرپرست منطقه آزاد سهمیه نو بنزین را 15 لیتر دانست.

بنابراین اگر فرض را بر درست بودن اظهارات سرپرست منطقه آزاد کیش بگذاریم، قرار است از 10 روز دیگر به هر فرد در کیش، 20 لیتر بنزین سهمیه ای اختصاص یابد.

سازوکار فروش بنزین در این طرح چیست؟

بنا بر اظهارات مقامات دولتی و مجلسی ها قرار است که به هر کد ملی سهمیه بنزین معین اختصاص یابد و افرادی که خودرو ندارند، می توانند بنزین مازاد را در بازار به فروش برسانند.

دولت گفته مردم می توانند بنزین سهمیه ای تحویل بگیرند و مازاد بنزین را آزاد بفروشند، اما هنوز معین نیست که افراد باید این بنزین را به چه کسانی بفروشند. پیش از این قرار بود خریدار بنزین مازاد مردم خود دولت باشد اما حالا معین نیست آیا دولت هنوز خریدار سهمیه بنزین مازاد مردم به قیمت آزاد هست یا نه. احتمالا هم کارشناسان به همین علت نگران افزایش قیمت بنزین به دست خود مردم هستند.

با این حال، مالک شریعتی نیاسر عضو کمیسیون انرژی مجلس پیش از این گفته بود: نه دولت و نه مجلس قصد افزایش قیمت حامل های انرژی از جمله بنزین را ندارند و حتی این اجازه در لایحه بودجه 1401 هم به دولت داده نشده است؛ از این رو هیچ افزایش قیمتی نداریم.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1514

به "خبر تازه سهمیه بنزین، سهمیه بندی تازه از 10 روز دیگر شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر تازه سهمیه بنزین، سهمیه بندی تازه از 10 روز دیگر شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید