خط و نشان کشیدن هواوی برای آمریکا

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، زومیت نوشت: هواوی به فناوری ساخت تجهیزات تراشه سازی 14 نانومتری دست یافته و به همراه سایر کشورها در پی دستیابی به فناوری 7 و 5 نانومتری است.

خط و نشان کشیدن هواوی برای آمریکا

ایالات متحده و سایر کشورهای غربی از مدتی قبل، محرک بازار نیمه هادی بوده اند. چین به دلیل وابستگی تاریخی خود به فناوری ایالات متحده در این حوزه عقب مانده است. به هرحال این شرایط احتمالاً به زودی تغییر خواهد کرد؛ زیرا شرکت های چینی مثل هواوی به سرعت درحال پیشرفت هستند. هواوی اخیراً پیشرفت های دیگری در ابزارهای EDA به دست آورده درحالی که سایر شرکت های چینی گام را از این فراتر گذاشته اند.

EDA درواقع مخفف Electronic Design Automation است. EDA مجموعه ای از ابزارها است که شامل نرم افزار، سخت افزار و خدمات می شوند و در صنعت طراحی نیمه هادی کاربرد دارند. EDA از ابتدا تا انتهای تولید تراشه اهمیت زیادی دارد و از آن برای تعریف، برنامه ریزی، طراحی، اجرا، تأیید و ساخت تراشه ها استفاده می شود.

هواوی اخیراً به پیشرفت بسیار هیجان انگیزی در توسعه ابزارهای نیمه های 14 نانومتری دست یافته است. طبق گزارش های اخیر، سایر شرکت های چینی خود را برای تولید تراشه براساس فرایندهای پیشرفته تر آماده می کنند. گزارش ها از این حکایت دارند که این برندها مشغول آماده سازی برای تولید بر پایه فرایندهای 7 و 5 نانومتر هستند.

براساس اعلام گیزچاینا، شرکت Empyrean Technology، بزرگ ترین برند EDA چین ظاهراً خود را برای توسعه نرم افزار پیشرفته EDA آماده می کند. این نرم افزار برای تراشه های 7 و 5 نانومتری طراحی شده است. درحال حاضر جزئیات خاصی در این مورد وجود ندارد اما تعهد چینی ها به فناوری را به وضوح نشان می دهد.

Empyrean Technologies در گزارش مالی سه ماهه اول سال جاری خود، اطلاعیه مربوط به تولید نرم افزار پیشرفته EDA را گفت. درآمد این شرکت نیز به 160 میلیون یوان (حدود 22.6 میلیون دلار) رسیده که نشان از رشد سالانه 64.71 درصدی دارد.

سود خالص Empyrean Technologies نیز با رشد سالانه 101.71 درصدی به 21.1462 میلیون یوان (تقریباً 3 میلیون دلار) رسید. این شرکت همچنین برنامه های خود را برای توسعه صنعت آینده، گفت که درواقع تمرکز بر سه حوزه کلیدی فناوری EDA است.

اول از همه اینکه هدف Empyrean Technologies، نهایی کردن توسعه محصولات تازه و خطوط توسعه است. در مرحله دوم این شرکت پشتیبانی از پردازش پیشرفته را افزایش خواهد داد و همچنین قصد دارد تولید خود را برای سازگاری با فناوری های 7 و 5 نانومتری ارتقا دهد.

Empyrean Technologies در نهایت قصد دارد به جست وجوی راهکارهای پیشرفته ادامه دهد. این شرکت همچنین زمان بیشتری برای تبلیغ محصولات تازهش اختصاص خواهد داد و علاوه براین، ابزارهای موجود را بهینه سازی خواهد کرد. برند چینی از نظر محصولات EDA و سایر فناوری های مرتبط با آن، قابلیت های پشتیبانی خود را تقویت می کند.

Empyrean Technology درحال حاضر هیچ جزئیاتی درمورد پیشرفت های خود در فرایندهای 7 و 5 نانومتری ارائه نداده است و بنابراین باید منتظر اطلاعات بیشتر از این شرکت باشیم.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 خرداد 1402 بروزرسانی: 10 خرداد 1402 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1750

به "خط و نشان کشیدن هواوی برای آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط و نشان کشیدن هواوی برای آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید