خلیل آقایی کیست و چرا دستگیر شد؟

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، در ادامه مبارزه قوه قضاییه با فساد، شب گذشته خلیل آقایی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بازداشت شد.

خلیل آقایی کیست و چرا دستگیر شد؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه فوتبال بارسلونا، خلیل آقایی کهلیک بلاغی نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ مشگین شهر در دورهٔ ششم مجلس شورای اسلامی بوده است. وی معاون وزیر جهاد کشاورزی و با انتصاب محمود حجتی رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری شد.

مهر سال 1398 خبری مبنی بر تجمع کارکنان سازمان جنگل ها مقابل مجلس منتشر شد که باعث ایجاد حواشی گسترده ای برای آقایی شد، اما دو روز بعد این اتفاق را سازمان مذکور تکذیب کرده و جوابیه ای صادر کرد؛ و با عث شد عکسی از وی که یقه خود را در مجلس گرفته در رسانه ها تیتر اخبار شد.

اما در زمان انتخاب وی به ریاست سازمان جنگل های بسیاری از استادان منابع طبیعی طی نامه ای از حجتی درخواست کردند از حضور افراد غیرتخصصی و بدون زمینه های اجرای و عملی در این حوزه همچون خلیل آقایی، در انتخابش بازنگری کند و کس دیگری را به این سمت برگزیند.

دلیل این جمع متخصص و دانشگاهی منابع طبیعی کشور خسارت های وارده به منابع طبیعی در اثر این انتخاب بود و در نامه گفته بودند: یقیناً هر فرد فاقد تخصص و تجربه مرتبط با مدیرت منابع طبیعی از جمله جناب مهندس آقایی به دلیل ناآشنایی و عدم تجانس، با مخالفت قاطع امضاکنندگان و بدنه کارشناسی روبرو بوده و باعث افزایش مسائل این سازمان حساس و حوزه مربوطه خواهند شد.

در انتها این نامه عنوان شده بود باتوجه به چالش های جدی محیط زیست و منابع طبیعی کشور و سیر قهقرایی خاک، آب و تنوع زیستی که کیان میهن را مورد تهدید قرار داده و با عنایت به شعار دلگرم کننده محیط زیستی دولت محترم، فردی متخصص، آشنا و کار آزموده با این سازمان مهم را در نظر بگیرید.

لازم به ذکر است در ادامه مبارزه قوه قضاییه با فساد، شب گذشته خلیل آقایی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بازداشت شد.

همچنین بازداشت خلیل آقایی رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری را به اتهام ارتشا از سوی دادسرای کارکنان دولت تائید شد.

این اتفاق در حالی افتاد که نارضایتی ها از آقایی از پیش و پس از نشستن او بر سکان سازمان متولی جنگل و مرتع کشور بار ها از سوی فعالان حوزه منابع طبیعی و دانشگاهیان این حوزه وجود داشت و هشدار داده شده بود.

برای نمونه در آذر 96 بیش از 50 تن از اساتید دانشکده های منابع طبیعی کشور در نامه ای سرگشاده خطاب به وزیر جهاد کشاورزی و سران نظام، در مخالفت با انتصاب خلیل آقایی به سمت ریاست تشکیلات متولی منابع طبیعی ایران هشدار داده بودند! اما عدم توجه به نظر کارشناسان و دانشمندان کشور در تصمیم گیری ها و انتصابات مدیریتی طی دهه های گدشته، آثار زیان باری را بر زیست بوم کشور بر جای گذاشته است.

حالا باید منتظر بود تا اتهام های او تعیین گردد و معلوم گردد آیا در لابه لای آنها، قربانی کردن انفال، معامله بر سر جنگل ها و مراتع و منابع ملی و طبیعی وجود دارد؟!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 10

به "خلیل آقایی کیست و چرا دستگیر شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلیل آقایی کیست و چرا دستگیر شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید