دعوت از ناوگروه ایرانی برای حضور در سواحل ایتالیا، ناوهای ایتالیایی در جنوب ایران پهلو می گیرند

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، سرپرست هیئت نظامی کشور ایتالیا ضمن دعوت از ناوگروه ایرانی برای حضور در سواحل ایتالیا گفت: در آینده شاهد پهلوگیری ناوهای ایتالیا در بنادر جنوبی ایران خواهیم بود.

دعوت از ناوگروه ایرانی برای حضور در سواحل ایتالیا، ناوهای ایتالیایی در جنوب ایران پهلو می گیرند

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه دفاعی خبرنگاران، یک هیئت 5 نفره به ریاست دریادار روبرتو کیاماچلا جانشین معاون عملیات و رئیس اداره روابط بین الملل ارتش ایتالیا به منظور توسعه روابط فی ما بین امروز در ستاد نیروی دریایی راهبردی ارتش با دریادار سیاری ملاقات کردند.

سرپرست هیئت نظامی کشور ایتالیا ضمن دعوت از ناوگروه های ایرانی برای حضور در کشور ایتالیا گفت: در آینده شاهد پهلوگیری ناوهای کشور ایتالیا در بنادر جنوبی و تحت حوزه ماموریتی نیروی دریایی ارتش ایران خواهیم بود.

امیر دریادار سیاری با اشاره به اهمیت صندلی ژئوپلیتیکی کشور ایتالیا در دریای مدیترانه اعلام کرد: کشور ایتالیا در دریای مدیترانه حدود 8000 کیلومتر مرز دریایی دارد و دریای مدیترانه با توجه به متصل کردن دو تنگه بسیار مهم سوئز و جبل الطارق به یکدیگر از اهمیت سوق الجیشی بسیار بالایی برخوردار است.

دریادار سیاری با تاکید بر همکاری و تعامل در حوزه دریا با تکیه بر پیغام صلح دوستی گفت: دریا ملت ها را به هم نزدیک می نماید و از آنجایی که دریای مدیترانه محل عبور کشتی های تجاری و نفتکش بسیاری است، این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می نماید.

سرپرست هیئت ایتالیایی نیز در این ملاقات ضمن تشکر از ابراز همدردی مسئولان جمهوری اسلامی ایران در راستای ضایعه طبیعی زلزله ایتالیا گفت: قطعا نتیجه این گفت وگوها و ملاقاتها، توسعه تعامل و همکاری در حوزه های مختلف نظامی بین دو کشور ایران و ایتالیا خواهد بود.

وی ضمن دعوت از ناوگروه های ایرانی برای حضور در کشور ایتالیا اضافه کرد: در آینده شاهد پهلوگیری ناوهای کشور ایتالیا در بنادر جنوبی و تحت حوزه ماموریتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.

لازم به ذکر است، بازدید از دانشگاه علوم دریایی حضرت امام خمینی (ره) نوشهر و نمایشگاه های دریایی کشورمان از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای این هیئت ایتالیایی در کشورمان است.

بر اساس این گزارش در این هیئت ایتالیایی سرهنگ دوم میچله موکارو رئیس بخش دوجانبه در مناطق آسیا و آمریکا ،سرهنگ دوم سالواتوره رئیس بخش همکاری های نظامی و فنی اداره روابط بین الملل، سرهنگ دوم جیسونی رئیس میز ایران در معاونت عملیات ارتش ایتالیا،سرهنگ دوم سمرارو از معاونت اطلاعات ارتش حضور داشتند.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 125

به "دعوت از ناوگروه ایرانی برای حضور در سواحل ایتالیا، ناوهای ایتالیایی در جنوب ایران پهلو می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از ناوگروه ایرانی برای حضور در سواحل ایتالیا، ناوهای ایتالیایی در جنوب ایران پهلو می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید