ملاقات مقامات صنعا با یک مقام سازمان ملل؛ اعلام 30 هزار بار نقض توافق سوئد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، استاندار الحدیده و بعضی دیگر از مقامات وابسته به دولت نجات ملی یمن با رئیس ناظران سازمان ملل ملاقات کردند و در این ملاقات از انفعال سازمان ملل در مقابل نقض گسترده توافق سوئد انتقاد شد.

ملاقات مقامات صنعا با یک مقام سازمان ملل؛ اعلام 30 هزار بار نقض توافق سوئد

به گزارش گروه بین الملل باشگاه فوتبال بارسلونا، محمد عیاس قحیم استاندار الحدیده امروز (شنبه) با آبهیجیت گوها رئیس تیم ناظران سازمان ملل ملاقات کرد.

بر اساس گزارش وبگاه انصارالله، قحیم در این ملاقات گفت، علیرغم پایبندی صنعا به توافق سوئد، ائتلاف سعودی بیش از 30 هزار بار این توافق را نقض نموده است.

وی سپس خواهان نقش فعال سازمان ملل برای متعهد کردن طرف مقابل به تعهدات بر اساس توافق سوئد شد.

علی قشر معاون استاندار الحدیده هم گفت، سازمان ملل به وظایف خود برای انتها کشتار اهالی الحدیده عمل نمی نماید. اصل توافق سوئد، انسانی است و با این حال گذرگاه های انسانی همچنان بسته و الدریهمی و بندر الحدیده همچنان در محاصره هستند.

محمد القادری عضو تیم صنعا در کمیته هماهنگی مشترک هم اظهار داشت، سکوت سازمان ملل در مقابل تعلل ائتلاف سعودی باعث تعجب است؛ اهالی الحدیده هر روز به خاطر نقض توافق سوئد می میرند و سازمان ملل باید موضعی واضح داشته باشد.

وی تأکید کرد، تا زمانی که آتش بس برقرار نگردد ایجاد ایست های بازرسی فایده ندارد.

ابهیجیت گوها در این ملاقات اظهار داشت: هدف توافق استکهلم توقف جنگ است و اجرای این توافق در الحدیده شروع مرحله صلح فراگیر در یمن است. مسأله یاری های انسانی محوری اساسی برای ماست و طرح باز استقرار ضامن عبور یاری های انسانی است و ما بر روی آن کار می کنیم.

وی ادامه داد، سازمان ملل یک دولت نیست و برای تحقق صلح کوشش می نماید اما بدون یاری تمامی طرف ها نمی تواند این کار را انجام دهد.

امضای توافق سوئد میان صنعا و دولت مستعفی یمن به دسامبر 2018 باز می گردد و قرار بود برا اساس آن آتش بس در الحدیده برقرار گردد و اقداماتی دیگر مانند تبادل اسرا صورت بگیرد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 142

به "ملاقات مقامات صنعا با یک مقام سازمان ملل؛ اعلام 30 هزار بار نقض توافق سوئد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات مقامات صنعا با یک مقام سازمان ملل؛ اعلام 30 هزار بار نقض توافق سوئد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید