روشی ساده برای نابودی ویروس کرونا و تقویت سیستم ایمنی بدن

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، محققان در تازه ترین مطالعات خود به روشی دست یافتند که می تواند برای مقابله با ویروس کرونا و تقویت سیستم ایمنی بدن مفید باشد.

روشی ساده برای نابودی ویروس کرونا و تقویت سیستم ایمنی بدن

به گزارش خبرنگار ، ویروس هایی مانند کرونا و سرماخوردگی دارای یک غشای لیپیدی هستند که با محافظت از ویروس، موجب می گردد آن ها بتوانند در طولانی مدت در هوای سرد و خشک به وسیله تنفس منتقل و افراد را آلوده نمایند.

با این حال، ویروس کرونا برخلاف مقاومت در برابر سرما، به شدت در مقابل گرما و حرارت آسیب پذیر است. به گفته محققان درجه حرارت قابل تحمل برای انسان می تواند به راحتی با نابود کردن غشای لیپیدی ویروس، باعث نابودی آن گردد.

تمامی پستانداران از راه حل ساده ای به نام تب برای مقابله با عفونت و بیماری بهره می برند. از جنبه تاریخی نیز گرمابه، سونا و بخور آب گرم راه حل هایی برای درمان بیماری ها در گذشته بوده است.

گرمادرمانی یکی از راه حل های ارزان قیمت، مناسب و در دسترس برای مبارزه با بیماری های عفونی تنفسی است. دانشمندان از گرما برای غیرفعال کردن ویروس ها و ساخت واکسن بهره می برند. تحقیقات نشان می دهد درجه حرارت 55 تا 65 درجه سانتیگراد می تواند به راحتی باعث از بین رفتن غشای ویروس و نابودی آن گردد.

دکتر مارک کوهن، مدیر موسسه ملبورن استرالیا در این باره گفت: بعضی یافته ها استفاده از گرما برای درمان و مقابله با همه گیری بیماری ها را تایید نموده است. نخستین لایه دفاعی بدن، مخاط است که با گیر انداختن ویروس و حرکت به سمت گلو، باعث دفع شدن عوامل عفونت می گردد.

او با اشاره به این نکته که هوای سرد و خشک باعث افزایش شیوع ویروس می گردد،گفت: در مقایسه با زمانی که رطوبت هوا 50 درصد است، رطوبت 20 درصدی می تواند باعث کاهش عملکرد مخاط برای پاکسازی سیستم تنفسی در پستانداران گردد. زمانی که فرد در مرحله ابتدایی ابتلا به ویروس کروناست، استنشاق هوای گرم و مرطوب می تواند نخستین لایه دفاعی بدن برای مواجهه با ویروس کرونا را فعال کند. این عمل باعث تحریک مخاط و گیرافتادن ویروس در لایه بالایی سیستم تنفسی و خروج آن از بدن می گردد.

این متخصص بیان نمود: در صورتی که ویروس بتواند از اولین لایه دفاعی بدن عبور نموده و خود را به ریه ها برساند، بدن به صورت هوشمندانه لایه دفاعی دوم را که ایجاد تب است فعال می نماید. تب باعث ایجاد آمادگی در بدن برای مقابله با ویروس شده و حرکت گلبول های سفید خون برای مقابله با عوامل خارجی را تسهیل می نماید.

:

  • راه حلهایی برای بی اثر کردن علائم کرونا

از جنبه روانی نیز افزایش درجه حرارت بدن می تواند باعث ایجاد تمرکز، حس آرامش و خواب در انسان گردد. سونای بخار و خشک می تواند باعث کاهش استرس در این زمان گردد. دکتر کوهن معتقد است گرما درمانی به دلیل توانایی برای مقابله با کووید 19 باید مورد توجه قرار گیرد. سونای خشک و بخار، بخور آب گرم، استفاده از چشمه های آب گرم طبیعی و نیز حمام آب گرم از توصیه های این پزشک برای مقابله با ویروس کروناست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 656

به "روشی ساده برای نابودی ویروس کرونا و تقویت سیستم ایمنی بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روشی ساده برای نابودی ویروس کرونا و تقویت سیستم ایمنی بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید