زالی: محدودیت های کرونایی پایتخت شدیدتر می گردد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تعداد موارد مراجعه سرپایی و بستری بیماران در استان تهران، از اعمال محدودیت های بیشتر از هفته آینده اطلاع داد.

زالی: محدودیت های کرونایی پایتخت شدیدتر می گردد

به گزارش ایسنا، علیرضا زالی در گفت وگوی زنده با بخش خبری، تعداد کل بیماران بستری را 6 هزار و 65 بیمار اعلام نمود و گفت: از این تعداد هزار و 700 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

او ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته 9هزار و 700 بیمار به مراکز بهداشتی و درمانی به صورت سرپایی مراجعه نموده اند و سهم بستری از مجموع مراجعین بالغ بر 820 بیمار جدید بوده است که 163 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران از ترخیص بالغ بر 600 بیمار اطلاع داد و اضافه کرد: در مقابل 15 درصد رشد در میزان مرگ و میر و 18 درصد رشد در تعداد افرادی که نسبت به هفته قبل تست مثبت داشته اند، نسبت به 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

اعمال طرح زوج و فرد برای کارمندان و بعضی صنوف

او از ارائه پیشنهادهای جدید برای تغییر در محدودیت های قبلی یا بازنگری آنها به ستاد ملی کرونا اطلاع داد و اظهار کرد: اولین موردی که به پیشنهاد ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران تصویب شد، تقلیل کارکنان همه دستگاه ها به 50 درصد ظرفیت و اعمال طرح زوج و فرد تا خاتمه آبان ماه است که مقدار قابل توجهی حجم ترافیک و ترددهای درون شهری را کاهش می دهد.

به گفته زالی کماکان افرادی که در گروه های 14 گانه در معرض خطر و آسیب پذیر هستند، همچون افراد بالای 65 سال، باید از ظرفیت دورکاری استفاده نمایند.

او توضیح داد: در دور قبلی محدودیت ها که حضور کارمندان به یک سوم تقلیل پیدا نموده بود، خیابان های پایتخت در ساعات پیک ترافیک، 53 درصد خلوت تر شد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، پیشنهاد بعدی را اجرای طرح زوج و فرد برای مشاغل مختلف حداقل در یک بازه زمانی دو هفته ای همچون اداره جات اعلام نمود و گفت: همچنین سعی داریم به یاری رتبه بندی، مشاغل مختلف در ساعات مختلف وارد شهر شوند؛ به طور مثال حضور کارمندان بانک ها در یک ساعتی از صبح و سایر مشاغل اداری در ساعاتی پس از ضروری گردد تا بتوان با همکاری شهرداری بار ترافیکی به خصوص از ناوگان حمل و نقل برداشته گردد.

افزایش معدل رعایت شیوه نامه های بهداشتی در استان تهران

زالی ضمن تقدیر از همکاری نیروی انتظامی استان تهران برای نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی مطرح نمود: 155 هزار مورد تا به امروز تذکر لسانی داده شده و 18 هزار واحد صنفی در قالب اکیپ های نظارتی با موضوع نیروی انتظامی و با همکاری معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی استان مورد ارزیابی قرار گرفته است.

او همچنین ادامه داد: به 8 هزار و 200 واحد تذکر داده شده که نشان می دهد روش و اسلوب نظارت بر رعایت شیوه نامه ها در حال تغییر است.

زالی از تنظیم صورت جلسه برای 466 واحد و پلمپ 118 واحد اطلاع داد و گفت: پیش بینی می گردد در هفته آینده میزان آنالیز ها و نظارت ها با قوت بیشتری افزایش می یابد و نیروی انتظامی هم در این زمینه اعلام آمادگی نموده است. از استاندار تهران هم تشکر ویژه دارم؛ به خصوص همکاران ایشان که در ابعاد نظارتی خدمت می نمایند. آمار رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تهران امروز رو به افزایش بوده و آخرین معدل ثبت شده 68,3 گزارش شده است که در هفته پیش زیر 30 درصد بود.

فرمانده ستاد مقابه با بیماری کرونا ضمن تقدیر از هموطنان به علت توجه به دستورالعمل ها بخش اعظمی از کسری آمار رعایت پروتکل ها را ناشی از حجم بالای مسافران در مترو دانست.

طرح ردیابی بیماران با همکاری وزارت ارتباطات اجرا می گردد

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران از اجرای طرح ردیابی بیماران با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اطلاع داد و گفت: طی توافق صورت گرفته، ردیابی و غربالگری افرادی که تست شان مثبت شده و همراهانشان با استفاده از ظرفیت وزارت ارتباطات انجام خواهد شد.

او ادامه داد: پایلوت این طرح صورت گرفته و تا به امروز 49 هزار بیمار بر اساس محل سکونت ردیابی شده اند. طبق آمار مرحله اول، تراکم بیماران در شرق، جنوب شرقی و مرکز استان وجود دارد و این الگو در موج اول، دوم و سوم تکرار شده است.

زالی در خاتمه بر لزوم استفاده از ظرفیت اطلاعاتی بانک مرکزی همچون کد ملی افراد در این جهت تاکید نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 799

به "زالی: محدودیت های کرونایی پایتخت شدیدتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: محدودیت های کرونایی پایتخت شدیدتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید