سهمیه بنزین آذرماه امشب واریز می گردد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، سهمیه بنزین آذر ماه به عنوان چهاردهمین سهمیه واریزی بعد از اجرای سهمیه بندی، امشب در کارت های سوخت شارژ می گردد.

سهمیه بنزین آذرماه امشب واریز می گردد

این سهمیه برای خودروهای سواری بنزینی 60 لیتر و خودروهای دوگانه سوز 30 لیتر و 25 لیتر بنزین به کارت سوخت موتورسیکلت ها با نرخ یک هزار و 500 تومان واریز می گردد، همچنین سهمیه سوخت خودروهای عمومی و خدماتی مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز می گردد.

سهمیه بندی بنزین از آبان ماه سال گذشته و بر اساس تصمیم سران سه قوه انجام شد که براساس آن قیمت بنزین سهمیه ای هرلیتر 1500 تومان و بنزین آزاد نیز سه هزار تومان معین شد. این اقدام با هدف اصلاح الگوی مصرف و افزایش ظرفیت صادراتی فرآورده های نفتی در کشور انجام شد.

افراد می توانند تا 9 ماه از سهمیه خود را در کارت های سوخت ذخیره نمایند و ذخیره بیشتر امکان پذیر نیست.

با اجرای سهمیه بندی در حالی که میانگین مصرف روزانه بنزین در آبان سال گذشته 94 میلیون لیتر در روز بود در آذر همان سال به 76.5 میلیون لیتر رسید.

فرایند کاهش مصرف بنزین در ماه های بعدی سال نیز ادامه داشت.

در اسفند ماه اما به دلیل شیوع کرونا و اعمال محدودیت های تردد برای کنترل این بیماری، مصرف بنزین که به دلیل سهمیه بندی در میانه کانال 70 میلیون لیتری جا خوش نموده بود به 67 میلیون لیتر در روز رسید.

آنالیز این آمارها حکایت از آن دارد در حالی که میانگین مصرف بنزین در 7 ماهه اول سال 98 عددی معادل 97 میلیون لیتر در روز بوده، در 7 ماهه امسال به 75 میلیون لیتر در روز رسیده است. عددی که نشان می دهد مصرف بنزین حدود 30 درصد کاهش را در کشور ثبت نموده است.

در مجموع باید گفت اگرچه مصرف بنزین در ایران به دلیل سهمیه بندی، افزایش سهم سی ان جی در سبد حمل و نقل کشور و همچنین محدودیت های کرونایی با کاهشی 30 درصدی در امسال همراه بوده اما همچنان باید اقدامات لازم برای بهینه سازی مصرف انرژی انجام گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 827

به "سهمیه بنزین آذرماه امشب واریز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه بنزین آذرماه امشب واریز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید