سپهر حیدری: تیمی عظیم را بیشتر با سنگ می زنند؛ آسیا پرسپولیس را عظیم می بیند

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، تهران (پانا) - کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است مسائل خط حمله پرسپولیس به زودی حل خواهد شد.

سپهر حیدری: تیمی عظیم را بیشتر با سنگ می زنند؛ آسیا پرسپولیس را عظیم می بیند

سپهر حیدری در تبادل نظر با رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: تیمی که عظیم باشد را بیشتر با سنگ می زنند. با این وجود پرسپولیس مایه افتخار و اعتبار فوتبال ایران شده است که در سه دوره قبلی، دو بار به فینال لیگ قهرمانان راه پیدا کرد. بازیکنان پرسپولیس بدون توجه به مسائلی که گاه و بی گاه دیگران برای توجیه عملکرد ضعیف خود مطرح می نمایند، قدر این صندلی و اعتبار را بدانند. همچنین مطمئن باشند که آسیا آنها را عظیم می بیند.

وی ادامه داد: پرسپولیس در این دوره های اخیر برای فوتبال ایران آبروداری کرد. این کار را هم با وجود مسائل عجیبی که با آن روبرو بود انجام داد. مسائلی که هر یک از آنها، هر تیم دیگری را از پا در می آورد و این خودش جذابیت پرسپولیس و ارزش کاری که انجام داد را بیشتر کرد.

حیدری در ادامه گفت: در زمان برانکو در حالی به فینال رسیدیم که تیم محروم از جذب بازیکن بود و در آن شرایط، برخی بازیکنان هم جدا شدند. سال قبل و در زمان یحیی هم یکسری مسائل دیگر به وجود آمد. در دنیای امروز فوتبال، بازیکنان کلیدی را به این راحتی از دست نمی دهند ولی در پرسپولیس، یک جورهایی چوب حراج به تیم خورد. الان برای بسیاری این سوال پیش آمده است که چگونه می گردد، یک تیم این همه بلا بر سرش بیاورند و باز راه خودش را برود.

کاپیتان سابق پرسپولیس با اشاره به بازی های پرسپولیس در این فصل لیگ خلیج فارس، اعلام کرد: پرسپولیس در مواجهه با مسائل، خود را با هوشمندی وفق داده است. در همین فصل شاهد بودیم تیم بدون مهاجم تخصصی وارد زمین شد. این به معنای آن بود که کادر فنی می خواست بازیکنان از عقب اضافه شوند، تا حدی هم باعث گمراهی حریفان شد. این مسائل نشان از قابلیت بالای فنی در پرسپولیس دارد. در چنین شرایطی اوج بی انصافی است اگر به خاطر مثلا یک تساوی، به کادر فنی و بازیکنان بی رحمانه انتقاد گردد. این حرف من به معنای آن نیست که نباید نقدی در کار باشد ولی برخی مسائلی که گاه با آن برخورد می کنیم و می بینیم یا می شنویم واقعا بی انصافی است.

وی با اشاره به بحث هایی که به همین دلیل درباره خط حمله وجود دارد، توضیح داد: طرفداران باید یک مقدار شکیبای نمایند. من اصلا شک ندارم که پرسپولیس می تواند یک خط حمله خیلی خوب داشته باشد. با این مهاجمان و هافبک هایی که داریم، پرسپولیس به یک تیم بی رحم بدل خواهد شد، باید کمی زمان داد و شکیبا بود. الان ترابی برگشته است. در حالی که بازیکنی مثل عبدی کیفیت فنی خود در دربی و آسیا را نشان داده، آل کثیر هم برگشته است و مغانلو را هم جذب نموده اند که یک بازیکن با کیفیت است و این را در حرکاتش می بینیم. به نظر من خط حمله پرسپولیس کاملا این قابلیت را دارد که به خط حمله ای مرگبار بدل گردد و این اتفاق روی خواهد داد.

سپهر حیدری درباره ارزیابی خود از پرسپولیس برای لیگ قهرمانان آسیا اضافه نمود: این پرسپولیس در لیگ خلیج فارس، هدفی جز قهرمانی ندارد و حتما به آن می رسد. من که اعتقاد دارم دو، سه هفته زودتر هم می تواند قهرمانی خود را مسجل کند. البته لازم است که در شرایط سخت به تیم انگیره، انرژی و آرامش بدهیم. من برای حرف هایی که می زنم دلیل فنی دارم و به خاطر این که پرسپولیسی هستم، صحبت احساساتی نمی کنم. این پرسپولیس خیلی بهتر از سال قبل است. مثلا سال قبل در خط حمله، ابزار آن چنانی نداشت. دست پرسپولیس رو بود. الان واقعا نفراتی دارد که با ورود برخی از آنها به زمین، شکل بازی و حرکت تیم تغییر می نماید. الان گزینه های بیشتری برای کادر فنی وجود دارد و کادر فنی خلاق هم داریم. در خط دفاع کسی مثل سید جلال را داریم که بزنیم به تخته، عالی است. یک خط با تجربه در اختیار داریم و در خط هافبک هم ترکیبی از بازیکنان متفاوت حضور دارند.

سپهر حیدری در ادامه مطرح نمود: پرسپولیس در دوره قبل هم می توانست قهرمان آسیا بگردد، نه از روی بخت و اقبال بلکه کاملا سزاوارش بود ولی دیدیم با تیم چه کردند. از یک طرف، بازیکن از دست دادیم، از سوی دیگر بازیکنانی محروم شدند، از طرف دیگر جدال داخلی وجود داشت که آرامش را از بین می برد و از سوی دیگر بازی های پرسپولیس لغو گردد. به نظر من هیچ همکاری نشد و پرسپولیس در شرایطی به فینال رفت که اصلا در شرایط مسابقه دادن نبود ولی باز هم کم نیاوردند و رقابت پایاپای بود. الان که پرسپولیس آن بحران داخلی را ندارد و باشگاه تیم را حمایت می نماید و تیم کامل تر با بازیکنان قبلی خوب داریم، چرا نباید شرایط را بهتر بدانیم و این پرسپولیس کاملا شانس قهرمانی دارد. البته مهم است که تیم، آرامش و تمرکز خود را حفظ کند. به هر حال حریفان هم پیشرفت نموده و سعی نموده اند نقاط ضعف خود را رفع نمایند.

کاپیتان سابق پرسپولیس در خاتمه گفت: طرفداران همواره معرفت خود را نشان داده اند. پرسپولیس مقدمه این قهرمانی های پیاپی را آن زمانی فراهم شده دید که تیم قهرمان نشد ولی طرفداران با درک فنی که داشتند، تیم را ایستاده تشویق کردند. این بالا و پائین ها همواره وجود دارد ولی طرفداران با شکیبای و درایتی که به خرج می دهند می توانند تیم را از مراحل سخت عبور بدهند و به سمت قهرمانی ببرند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1082

به "سپهر حیدری: تیمی عظیم را بیشتر با سنگ می زنند؛ آسیا پرسپولیس را عظیم می بیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سپهر حیدری: تیمی عظیم را بیشتر با سنگ می زنند؛ آسیا پرسپولیس را عظیم می بیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید