شهرداری تهران اطلاع داد: احتمال انجام اصلاحات در طرح جدید ترافیک

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از احتمال انجام اصلاحات در طرح جدید ترافیک اطلاع داد.

شهرداری تهران اطلاع داد: احتمال انجام اصلاحات در طرح جدید ترافیک

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه فوتبال بارسلونا، یوسف حجت، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مصاحبه با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره استقبال از طرح های جدید ترافیکی در پایتخت گفت: طرح جدید ترافیک تحت عنوان کاهش آلودگی هوا پس از انجام پژوهش های فراوان اجرایی شد و به نظر ما این طرح بسیار پیروز بوده است و نمی توان با چند روز آلوده شدن هوا تصمیم گرفت طرح را عوض کرد.

وی اضافه نمود: روزانه 8 میلیون عکس از پلاک خودرو ها در قالب طرح ترافیک گرفته و تحلیل می گردد و آنالیز خواهد شد که کدام یک از خودرو ها تردد آن ها بر اساس استفاده از سهمیه 20 روز تردد رایگان بوده است.

باطن طرح جدید ترافیک مشابه ظاهرش نیست

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بیان داشت: طرح جدید ترافیک پشتوانه پیچیده ای دارد و باطنش همچون ظاهرش نیست و برای اینکه این طرح عوض گردد احتیاج به کار پژوهشی است.

حجت با اشاره به اینکه 14 سال ساعات ترافیک زوج و فرد مشابه طرح کاهش آلودگی هوا بود و کسی اعتراضی نداشت، گفت: نقدها و استدلالات باید به درستی انجام گردد البته این طرح احتیاج به اصلاحات جزئی دارد همچون اینکه شاید جای بعضی دوربین ها را باید عوض کنیم یا خیابانی خارج یا داخل طرح گردد.

تهرانی ها با طرح ترافیک کنارآمده اند

وی توضیح داد: مشابه طرح جدید ترافیک در جهان با این پیشرفتگی وجود ندارد و مردم هم این طرح را پذیرفته و با آن کنار آمده اند چرا که 2 و نیم میلیون نفر در تهران در سامانه تهران من ثبت نام نموده اند. همچنین آمار ها نشان می دهد مردم به خوبی توانسته اند ترافیک را مدیریت نمایند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در سال 96 به طور متوسط کسانی که وارد طرح شده اند روزانه 26 هزار تومان هزینه پرداخت کردند و سال جاری این رقم به طور متوسط به 20 هزار تومان رسیده است؛ بنابراین طرح ترافیک ارزان شده و منابع اقتصادی ما کاهش یافته است. ولی با آن موافقیم تا شهر بهتر اداره گردد.

هم چیز گران شده به غیر از نرخ طرح

حجت اضافه نمود: دریافتی شهرداری از طرح ترافیک به دلیل ارائه تسهیلات کاهش یافته است از جمله تخفیف 25 درصدی برای دارا بودن معاینه فنی برتر، تخفیف در ساعات غیر پیک، تخفیف پرداخت به موقع عوارض و تخفیف برای ساکنان محدوده طرح که همه این موضوعات درآمد ما را کاهش داده است و می توان گفت: نرخ طرح کاهش یافته است.

وی بیان داشت: بعضی هیچ کار کارشناسی انجام نداده و تنها می گویند طرح گران شده، ولی ما اسناد رسمی داریم که این چنین نیست. همچنین طرح ایجاد محدوده محسوب نمی گردد و روشی برای مدیریت تردد در پایتخت است.

دلیل تشدید ترافیک در نیمه آبان

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه گفته می گردد طرح ترافیک سبب تشدید ترافیک شده است گفت: هفته پیش شوک ترافیکی داشتیم که برداشت مشترک ما و پلیس تعطیلات سنگین و انباشته شدن فعالیت های مردم، شهروندان برای هفته پس از آن است و این موضوع سبب شد تهران با افزایش بیش از حد ترافیک همراه باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 60

به "شهرداری تهران اطلاع داد: احتمال انجام اصلاحات در طرح جدید ترافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری تهران اطلاع داد: احتمال انجام اصلاحات در طرح جدید ترافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید