طالبان مجازات متهمان پیش از رأی دادگاه را ممنوع کرد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، رهبر طالبان با صدور حکمی از اعضای این گروه خواست تا از مجازات متهمان پیش از رأی دادگاه و انتشار تصاویر مربوط به آن خودداری کنند.

طالبان مجازات متهمان پیش از رأی دادگاه را ممنوع کرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، هبت الله آخندزاده رهبر طالبان با صدور حکمی اعضای این گروه را از مجازات متهمان پیش از رأی دادگاه و انتشار تصاویر و ویدئوهای مربوط به مجازات منع کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در این حکم آمده است: براساس شریعت مقدس، صلاحیت اثبات جرم و مجازات مجرم تنها به محکمه شرعی داده شده و هر کسی حق ندارد که خودسرانه مجرم را مجازات کند .

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

براساس مطلب منتشر شده در وبسایت رسمی گروه طالبان، این حکم می افزاید: اثرات مطلوب حدود، تعزیرات و مجازات که حصول رضای پروردگار و جلوگیری از جرائم است، زمانی حاصل می شود که جریان تثبیت و تطبیق آن، طبق رهنمودهای شرعی اجرا شده و مجازات با جرم متناسب باشد.

رهبر طالبان در ادامه نیز از والی های خودخوانده و اعضای این گروه می خواهد تا به هیچکسی اجازه ندهد که بدون حکم دادگاه افراد را مجازات کنند.

در این حکم همچنین آمده است که اعضای طالبان بدون محاکمه حق مجازات اسیران جنگی و یا افرادی که مرتکب جرم شدند را ندارند و تاکید شده است که از عکاسی و ویدئو دریافت از صحنه اجرای مجازات جلوگیری شود.

رهبر طالبان کسانی که از این حکم سرپیچی کنند را متخلف خوانده و از مسئولین این گروه می خواهد تا آنها را به ارگان مسئول معرفی کنند تا به جرم تخلف از اصول و فرامین شرعی، اخلال نظم و بدنام ساختن امارت اسلامی مجازات شوند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1036

به "طالبان مجازات متهمان پیش از رأی دادگاه را ممنوع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان مجازات متهمان پیش از رأی دادگاه را ممنوع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید