عراق: ارسال غیرقانونی سلاح به لیبی باید متوقف گردد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، نمایندگی دائم عراق در دفتر سازمان ملل متحد بر ضرورت توقف ارسال غیرقانونی سلاح به لیبی تاکید نمود.

عراق: ارسال غیرقانونی سلاح به لیبی باید متوقف گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روسیاالیوم، عباس کاظم عبید کاردار موقت نمایندگی دائم عراق در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو امروز سه شنبه گفت: لازم است که ارسال غیرقانونی سلاح به لیبی متوقف گردد.

وی با بیان راه چاره صلح آمیز اساسی ترین راه تعامل با بحران ها و درگیری ها در بعضی از کشورها است، گفت: مواضع عراق در قبال بحران لیبی ثابت است.

نماینده عراق از جامعه جهانی خواست که کوشش های خود را برای اجرای تصمیمات بین المللی در راستای حمایت از ثبات در لیبی و گفت وگوی سازنده بین همه طرف ها در این کشور یکپارچه کند.

وی بر ضرورت عدم دخالت خارجی در امور لیبی و توقف ارسال غیرقانونی سلاح به این کشور تاکید نمود و خواهان حمایت از لیبی در مبارزه با تروریسم شد.

کشور لیبی از سال 2011 میلادی در پی دخالت نظامی آمریکا و همپیمانان غربی آن بدون مجوز سازمان ملل، صحنه جنگ و درگیری داخلی است. این کشور که پس از سرنگونی معمر قذافی با بحران سیاسی گسترده ای روبرو شده است، اکنون به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده است و به دنبال آن صف بندهای بین المللی در حمایت از هر یک از این دولت تشکیل شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 573

به "عراق: ارسال غیرقانونی سلاح به لیبی باید متوقف گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق: ارسال غیرقانونی سلاح به لیبی باید متوقف گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید