فرمانده کردهای سوریه: داعش انتقام مرگ بغدادی را می گیرد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک پیش بینی کرد، داعش انتقام مرگ سرکرده این گروه تروریستی در ادلب سوریه را بگیرد.

فرمانده کردهای سوریه: داعش انتقام مرگ بغدادی را می گیرد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت، پس از اینکه نیروهای ویژه این کشور ابوبکر بغدادی، سرنموده داعش را در تونلی مسدود در شمال غرب سوریه محاصره کردند، او جلیقه انفجاری خود را منفجر کرد و کشته شد.

مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک پیش از این در توییتی اعلام نموده بود، عملیاتی که در آن بغدادی کشته شد یک اقدام مشترک اطلاعاتی با واشنگتن بود که منجر به نابودی رهبر تشکیلات افراطی شد.

وی در قالب پیامک های تلفنی به خبرگزاری فرانسه گفت: هسته های خفته داعش از مرگ بغدادی انتقام می گیرند. از این رو همه چیز انتظار می رود از جمله حمله به زندان های تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک که در آنها هزاران داعشی بازداشت هستند.

از زمان اعلام نابودی داعش در ماه مارس 2019، نیروهای سوریه دموکراتیک با حمایت ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا مرحله جدیدی را برای تعقیب هسته های خفته داعش به ویژه در شرق سوریه شروع نموده اند و این گروه تروریستی نیز طی ماه های گذشته مسؤولیت انفجارهای خونین متعددی را برعهده گرفته است.

نیروهای سوریه دموکراتیک 12 هزار داعشی را بازداشت نموده که و از میان آنها دو هزار و 500 تن خارجی و متعلق به 54 کشور هستند و احتمال می رود، بیشترین تعداد از این داعشی های خارجی فرانسوی باشند.

بغدادی در آخرین فایل صوتی که 16 سپتامبر آن را منتشر کرد، از نیروهای داعشی خواسته بود نظامیان این گروه تروریستی و خانواده های آنها را نجات دهند و تهدید کرد که انتقام آنها را می گیرد.

همچنین عبدی در پاسخ به این سؤال که ترکیه اعلام نموده درباره عملیات قتل بغدادی با واشنگتن هماهنگ بوده، گفت: این خبر صحت ندارد، معتقدیم ترکیه در این عملیات نقشی نداشته است.

در این راستا، وزارت دفاع ترکیه روز یکشنبه در توییتی بدون ارائه جزئیاتی نوشت: قبل از عملیات آمریکا، تبادل اطلاعات و هماهنگی ها بین مقامات نظامی دو کشور انجام شده است.

عبدی گفت، منطقه ای که بغدادی در آن قرار داشت، به مرزهای ترکیه نزدیک بوده و به قاچاق مرزی که توسط ترکیه تسهیل شده، بسیار مشهور است.

ریدور خلیل، مسؤول روابط عمومی نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) نیز در نشست خبری در شهر حسکه گفت: عملیات قتل بغدادی پس از آن انجام شد که نیروهای اطلاعاتی ما طی ماه های گذشته از حضور رهبران صف اول داعش - از جمله بغدادی - در مناطقی که تحت کنترل نظامی دولت ترکیه قرار دارند، اطمینان حاصل کردند.

وی اضافه نمود: عملیات علیه بغدادی در نتیجه حمله ای که ترکیه از نهم این ماه میلادی علیه نظامیان کُرد در شمال شرقی سوریه شروع نموده، بیش از یک ماه به تعویق افتاد.

خلیل در ادامه بر ادامه همکاری با ائتلاف بین المللی به منظور تعقیب و مبارزه با رهبران داعش و هسته های آن تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 9

به "فرمانده کردهای سوریه: داعش انتقام مرگ بغدادی را می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده کردهای سوریه: داعش انتقام مرگ بغدادی را می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید