مخالفت دو حزب سیاسی در کانادا با نام گذاری روزی برای مبارزه با اسلام هراسی

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، دو حزب کانادایی با نام گذاری روز 29 ژانویه به عنوان روز ملی مبارزه با اسلام هراسی مخالفت کردند.

مخالفت دو حزب سیاسی در کانادا با نام گذاری روزی برای مبارزه با اسلام هراسی

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران از یورونیوز، حزب جدایی طلبان کبک (PQ) و راست های افراطی حزب ائتلاف آینده کبک (CAQ) با نام گذاری روز 29 ژانویه به عنوان روز ملی مبارزه با اسلام هراسی مخالفت کردند.

این روز مصادف است با اولین سالگرد تیراندازی به مسجدی در شهر کبک، که 6 کشته و شماری زخمی بر جای گذاشت.

تقاضا برای این نام گذاری، جمعۀ گذشته (5 ژانویه 2018) از سوی شورای ملی مسلمانان کانادا با ارسال نامه ای برای جاستین ترودو نخست وزیر کانادا، مطرح شده بود. گروه های اسلامی همچنین در این نامه خواهان آموزش های عمومی دربارۀ خطرات نفرت پراکنی، فتنه و اسلام هراسی شده بودند.

احزاب مخالف می گویند اگرچه با برگزاری یادبود برای قربانیان این حمله موافق هستند و این حمله را اقدامی غیرقابل تحمل می دانند، اما با این نام گذاری مخالفند چرا که عبارت اسلام هراسی، عبارتی بحث برانگیز است.

آنها بر این موضوع تاکید داشتند که در حال حاضر روز بین المللی علیه تبعیض نژادی نیز وجود دارد. همچنین به گفتۀ این احزاب، جامعۀ کبک یک جامعه باز است که از همه استقبال می نماید و ساکنان آن مشکل اسلام هراسی ندارند.

در میان دیگر احزاب کانادا، حزب همبستگی کبک از این ایدۀ شورای ملی مسلمانان کانادا پشتیبانی نموده و حزب لیبرال کبک نیز اعلام نموده است با ایجاد یادبودی برای قربانیان این حمله موافق است و این یادبود می تواند در قالب روزی برای مبارزه با اسلام هراسی شکل بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 347

به "مخالفت دو حزب سیاسی در کانادا با نام گذاری روزی برای مبارزه با اسلام هراسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت دو حزب سیاسی در کانادا با نام گذاری روزی برای مبارزه با اسلام هراسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید