موافقت مجلس نمایندگان آمریکا با ارجاع بندهای استیضاح ترامپ به سنا

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا به نقل از الجزیره، مجلس نمایندگان آمریکا با ارجاع بندهای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور به مجلس سنا موافقت کرد.

موافقت مجلس نمایندگان آمریکا با ارجاع بندهای استیضاح ترامپ به سنا

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز چهارشنبه با شرکت در یک کنفرانسی خبری اعلام کرد: 7 نفر مدیریت تیم محاکمه ترامپ در کنگره را عهده دار خواهند بود.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این خصوص اعلام کرد: جری نادلر (Jerry Nadler) رئیس کمیته قضائی و آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا نقش محوری تیم محاکمه ترامپ در مجلس سنای آمریکا را برعهده خواهند اشت.

نانسی پلوسی در کنفرانسی خبری که در کپیتال هیل برگزار گشت، در این خصوص افزود: استیضاح ماه گذشته ترامپ در مجلس نمایندگان برای همیشه ادامه خواهد یافت. شواهد بیشتری نیز وجود دارد که نشان از ارتکاب جُرم توسط ترامپ دارد. آنها (جمهوریخواهان طرفدار ترامپ) هرگز نمی توانند این موضوع را از بین ببرند. ترامپ به دلیل تلاش برای تأثیر گذاری بر یک دولت خارجی به منظور دستاوردهای شخصی در سنا محاکمه خواهد شد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه افزود که نمایندگان دادستانی و لیست اتهام مجلس نمایندگان آمریکا برای محاکمه ترامپ تعیین خواهند شد.

وی ارائه لیست اتهاماتی که اساس محاکمه او خواهند بود، را نیز مایه مباهات دانست.

دونالد ترامپ، 45 امین رئیس جمهوری آمریکا، در حال حاضر سومین رئیس جمهوری است که در تاریخ ایالات متحده توسط مجلس نمایندگان استیضاح می شود؛ در تاریخ آمریکا فقط دو

رئیس جمهوری، اندرو جانسون و بیل کلینتون، استیضاح شده اند. ولی در ادامه دادرسی استیضاح، مجلس سنا هیچیک از آنها را از کار برکنار نکرد.

اتهام های ذکرشده علیه دونالد ترامپ در لایحه استیضاح عبارت هستند از سوءاستفاده از قدرت و ممانعت از تحقیقات کنگره؛ این لایحه در مجلس نمایندگان که اکثریت در آن با دموکرات هاست تصویب شده است.

برای برکناری رئیس جمهوری آمریکا به دو سوم آرای سناتورها نیاز است و از آن جایی که جمهوری خواهان اکثریت سنا را در دست دارند، انتظار می رود ترامپ تبرئه شود. ترامپ در تازه ترین واکنش به استیضاح در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: انجام یک محاکمه کامل در مجلس سنا به دموکرات ها اعتبار خواهد بخشید. طرفدار رد ساده این اتهامات از سوی مجلس سنا و عدم برگزاری محاکمه هستم.

میچ مک کانل، رئیس مجلس سنا هنوز نحوه برخورد مجلس با این محاکمه را تعیین نکرده است ولی اعلام کرده که با احضار شهود و یا ارائه شواهد بیشتر در این دادرسی مخالف است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 210

به "موافقت مجلس نمایندگان آمریکا با ارجاع بندهای استیضاح ترامپ به سنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت مجلس نمایندگان آمریکا با ارجاع بندهای استیضاح ترامپ به سنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید