ناآرامی های عراق تاثیری در روابط تجاری با ایران ندارد ، برگزاری نمایشگاه بین المللی بغداد در همین شرایط

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق نسبت به ناآرامی های اخیر در عراق و تاثیر آن بر روابط تجاری و اقتصادی این کشور با ایران توضیحاتی را ارائه داد.

ناآرامی های عراق تاثیری در روابط تجاری با ایران ندارد ، برگزاری نمایشگاه بین المللی بغداد در همین شرایط

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه فوتبال بارسلونا، سید حمید حسینی با اشاره به ناآرامی های اخیر در برخی مناطق عراق، در خصوص تاثیر این ناآرامی ها در تجارت میان ایران و عراق اظهار کرد: طبیعتاً با توجه به کمبود امکانات در عراق و نارضایتی هایی که در مردم این کشور وجود دارد، هر از گاهی شاهد چنین ناآرامی هایی هستیم، ولی اینکه این ناآرامی ها و فضاسازی ها علیه ایران بتواند تجارت و روابط کاری میان دو کشور ایران و عراق را تحت تاثیر قرار دهد، امکانپذیر نیست.

دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق اضافه کرد: نکته حائز اهمیت آن است که در روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و عراق، عراقی ها ذینفع هستند و فعالیت تجاری و اقتصادی ایران در این کشور بدون هرگونه تعرفه ترجیحی یا امتیاز خاصی به فعالان اقتصادی ما صورت می گیرد و مردم عراق بیش از همه از این همکاری، منتفع می شوند.

حسینی اضافه کرد: در حال حاضر علاوه بر مرز های پرویزخان و باشماق میان کردستان عراق و ایران، سایر مرز ها میان ایران و عراق فعال هستند و جریان عبور و مرور کالا در این مرز ها برقرار است و روز گذشته نیز 300 کامیون از مرز خسروی وارد کشور عراق شدند.

وی ادامه داد: در خلال این ناآرامی ها، یک نگرانی وجود داشت که آن هم برگزاری نمایشگاه بین المللی بغداد همزمان با این اتفاقات بود که بر اساس برنامه ریزی قبلی می بایست 10 آبان ماه افتتاح می شد و قرار بود کشور های بسیاری از جمله ایران، ژاپن، آلمان، چین و ... در آن شرکت کنند، که خوشبختانه هم رایزن بازرگانی عراق در تهران و هم وزارت بازرگانی عراق اعلام کردند که شرایط امنیتی عراق مانع برگزاری نمایشگاه بین المللی بغداد نخواهد شد و این نگرانی نیز برطرف شد.

دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق در پایان با بیان اینکه متاسفانه برخی ها به دنبال تند کردن فضا علیه ایران و محور مقاومت در این ناآرامی ها هستند گفت: گرچه به نظر می رسد وضعیت در حال حاضر، تحت کنترل قرار گرفته، ولی متاسفانه برخی ها به دنبال آن هستند که انگشت اتهام را به سمت و سوی محور مقاومت و کسانی که در این سال ها علیه داعش و آمریکایی ها جنگیدند، نشانه روند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 3

به "ناآرامی های عراق تاثیری در روابط تجاری با ایران ندارد ، برگزاری نمایشگاه بین المللی بغداد در همین شرایط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناآرامی های عراق تاثیری در روابط تجاری با ایران ندارد ، برگزاری نمایشگاه بین المللی بغداد در همین شرایط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید