نسل جدید گلوله در ایران ساخته شد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، گونه جدیدی از گلوله های منحصر به فرد و دارای ویژگی های خاص تحت عنوان گلوله های RIP توسط صنایع دفاعی کشورمان ساخته شده است.

نسل جدید گلوله در ایران ساخته شد

به گزارش گروه رسانه های باشگاه فوتبال بارسلونا، در جریان بازدید سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های سازمان صنایع دفاع(ساصد)، نسل جدیدی از گلوله های ساخته شده توسط این سازمان که در دنیا با نام گلوله های RIP با ویژگی های خاص شناخته می شوند به نمایش درآمده است .

گلوله های RIP (Radically Invasive Projectile) از مرمی های چند تکه تشکیل شده اند که پس از برخورد با هدف درون آن پخش می شوند و آسیب جدی به هدف وارد می کنند .

این گلوله ها پس از شلیک، در هنگام اصابت به هدف به قطعات کوچکتری تبدیل می شوند به طوری که بدنه اصلی گلوله در مرکز و قطعات جدا شده نیز به اطراف آن اصابت خواهند کرد. از سوی دیگر از آنجایی که ترکش های کوچک به سرعت انرژی خود را پس از جدایش از بدنه اصلی از دست می دهند، در صورت عدم اصابت به هدف، خطر کمتری محیط اطراف را تهدید می کند .

آزمایش یک گلوله RIP و پخش تکه های آن در ژله

از این رو گلوله های RIP یکی از گزینه های بسیار مطلوب برای استفاده توسط گارد امنیت پرواز در هواپیما محسوب می شود، چراکه در صورت استفاده از آن در محیط هواپیما از آنجایی که تکه های این گلوله به اجسام سخت تر از بدن آسیبی نخواهد رساند، دغدغه آسیب رسیدن به بدنه هواپیما و احتمال سوراخ شدن آن از بین خواهد رفت .

این گلوله ها با برخورداری از استانداردهای مناسب، نوآوری جدیدی در زمینه مهمات تسلیحات انفرادی و افزایش قدرت کشندگی آنها محسوب می شوند .

ویژگی شاخص گلوله های RIP این است که بدون ایجاد خطر برای محیط اطراف و افراد بیگناه، برای فرد هدف کشنده تر از گلوله های معمولی خواهد بود .

منبع:فارس

،

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 97

به "نسل جدید گلوله در ایران ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسل جدید گلوله در ایران ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید