واکنش شورای سوریه دموکراتیک به اظهارات بشار اسد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، شورای سوریه دموکراتیک در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری سوریه، ضمن صدور بیانیه ای از آمادگی خود برای مذاکره با دولت دمشق خبر داد.

واکنش شورای سوریه دموکراتیک به اظهارات بشار اسد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا به نقل از روسیا الیوم، در این بیانیه که در وبسایت رسمی شورا منتشر شد، آمده است: با وجود اینکه در خصوص تعدادی از مسائل مطرح شده، به ویژه درباره شمال شرقی سوریه با دولت دمشق به توافق نرسیده ایم، اما متوجه شدیم که درخصوص آغاز مذاکره حقیقی با دولت دمشق برای مقابله با خطرات و تهدیدها منعی وجود ندارد؛ تهدیدهایی که هدف از آنها تجزیه سوریه و تقسیم این کشور در راستای منافع ترکیه است.

شورای سوریه دموکراتیک تاکید کرد که از تشکیل تریبون مخالفان دولت سوریه متشکل از کسانی که در داخل این شورا و خارج از آن قرار دارند، کسانی که از روند مذاکرات ژنو و آستانه کنار گذاشته شدند، کسانی که در کمیته قانون اساسی سوریه حضور ندارند و همه کسانی که خاطرنشان کردند در حل بحران سوریه مشارکت داشتند، استقبال می کند.

این شورا خاطرنشان کرد که آماده آغاز مذاکره با دولت سوریه بدون هیچ پیش شرطی و براساس اصول ملی مورد توافق است و موضع شورا در خصوص مذاکره با دمشق از همان آغاز بحران سوریه همواره ثابت بوده است.

شورای سوریه دموکراتیک تاکید کرد که آمادگی برای انجام مذاکره موجب می شود روی هرگونه تصور غلط و ادعای گمراه کننده مبنی بر اینکه اداره خودمختار کردها به دنبال تجزیه یا جدایی است، خط بطلان کشیده شود.

این شورا تفاهم نظامی را که میان نیروهای سوریه دموکراتیک و ارتش سوریه با نظارت روسیه انجام شد، بیانگر آغاز اقدامات برای اعتمادسازی به منظور آزادی مناطق تحت کنترل ترکیه تا آزادسازی عفرین دانست.

شورای سوریه دموکراتیک خاطرنشان کرد، مردم سوریه در حال حاضر در معرض انواع ظلم و ستم و نابودی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 29

به "واکنش شورای سوریه دموکراتیک به اظهارات بشار اسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش شورای سوریه دموکراتیک به اظهارات بشار اسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید