ویدیوکنفرانس اتحادیه کتابفروشان آمریکا برگزار گردید، چالش های کتابفروشی در پساکرونا

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشرزویکلی، اتفاقات اخیر کشور آمریکا مثل شیوع ویروس کرونا و حادثه قتل جرج فلوید شهروند سیاه پوست مینیاپولیس بیشتر از همه کتابفروشان این کشور را با مشکل روبرو نموده است و آنها تقریباً در طول چند ماه گذشته تعطیل بودند. برخی از کتابفروشان با روش های خلاقانه و ابداعی سعی در حفظ حیات خود داشتند و برخی نیز با استفاده از فروشگاه های آنلاین به نوعی کتاب فروختند ولی هنوز چالش اصلی برای کتابفروشان آمریکایی باقی است.

ویدیوکنفرانس اتحادیه کتابفروشان آمریکا برگزار گردید، چالش های کتابفروشی در پساکرونا

اتحادیه کتابفروشان آمریکا (ABA) هفته گذشته ویدیوکنفرانسی با حضور اعضای اصلی خود برگزار کرد تا نظرات کلی برای آینده کار این اتحادیه و سرنوشت کتابفروشان در آمریکا آنالیز گردد. آلیسون هیل رئیس اتحادیه کتابفروشان آمریکا سال گذشته به سوالات اعضا درباره سیاست کاری کتابفروشان در مواجهه با بحران ها پاسخ داد. آلیسون در این ویدیوکنفرانس گفت: به نظر من نمایشگاه کتاب آمریکا (بوک اکسپو) فرصت خوبی برای معین خط مشی و سیاست کلی کتابفروشان در آینده است.

جیمی فیوکو یکی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه و صاحب کتابفروشی چاپل هیل شهر نیویورک نیز در این ویدیوکنفرانس درباره مسائل کتابفروشان در ایام قرنطینه صحبت کرد و گفت: به نظر می رسد ماه های آینده برای ادامه حیات شغل کتابفروشی در آمریکا زمان سرنوشت سازی باشد. کریس مارو عضو دیگر اتحادیه و صاحب کتابفروشی نورتشایر نیز یکی از حاضران جلسه اعتقاد دارد کتابفروشان با وجود خسارت های بزرگ چندماه گذشته قابلیت بازگشت به شرایط عادی گذشته را دارند. وی گفت: اتحادیه کتابفروشان در چند ماه گذشته حدود 2میلیون دلار به کتابفروشان یاری نموده که این یاری ها به وسیله منابع خیریه تامین شده است.

به گفته اعضای اتحادیه کتابفروشان قرار است در آینده سیاست های جدیدی برای ارتباط موثرتر با کتابفروشان و ناشران تدوین گردد که بیشتر آن با هدف برخورد با شرایط جدید کتابفروشی در دوران پساکرونا است. الیسون هیل گفت: در هر صورتی اولویت سیاست های اتحادیه باز نگه داشتن کتابفروشی های مستقل در آمریکاست که در سال های گذشته از منابع مختلف این مهم صورت گرفته است. وی اضافه کرد: به نظر من در هر شرایطی فعالیت کتابفروشان مستقل نسبت به سایت های آنلاین اولویت دارد و باید روی این موضوع تمرکز گردد.

هیل در ادامه ویدیوکنفرانس گفت: ما در حال تبادل نظر با ناشران و اینگرام (شبکه توزیع کتاب در آمریکا) هستیم تا موضوع توزیع همزمان و عادلانه کتاب در ایالت های مختلف تامین گردد. ما همچنین به این موضوع واقف هستیم که کتابفروشان در این روزها به مراتب به سایت های آنلاین وابسته شده اند و برای این موضوع نیز راهکارهای جدی در حال تدوین است. به نظر می رسد آینده کتابفروشی تا میزان قابل توجهی به سایت های آنلاین وابسته باشد و روی این حوزه باید سرمایه گذاری ویژه ای گردد.

یکی دیگر از نکاتی که در این کنفرانس مطرح شد، مسئله تقویت صندلی کتابفروشی ها و مسئله زنجیره ای کردن کتابفروشی ها بود. اعضای جلسه اعتقاد داشتند در دوران پساکرونا باید انجمنی از کتابفروشی ها مثل فروشگاه های زنجیره ای ایجاد گردد تا ارتباط بیشتر آنها باعث رونق فروش کتاب در کشور گردد. کتابفروشان آمریکایی می گویند فروش کتاب در دوران بعد از قرنطینه به هر حال تحت تاثیر دوران قبل از آن خواهد بود و باید سیاست های کلی برای حمایت از کتابفروشان و رونق کار آنها تدوین گردد.

اندی هانتر موسس کتابفروشی آنلاین بوکشاپ (Bookshop.org) نیز از حاضران در ویدیوکنفرانس تجربه های موسسه خود را در معرفی کتابفروشان به مردم آمریکا ارائه کرد. در سایت بوکشاپ در ایام قرنطینه بسیاری از مردم آمریکا اطلاعات کتابفروشی ها را جستجو کردند و آمارهای این سایت نشان داد که این شغل هیچ وقت در هیچ شرایطی نابود شدنی نیست. به گفته هانتر این سایت در ایام قرنطینه بیش از 3میلیون دلار کتاب برای کتابفروشان محلی کتاب فروخته است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 584

به "ویدیوکنفرانس اتحادیه کتابفروشان آمریکا برگزار گردید، چالش های کتابفروشی در پساکرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویدیوکنفرانس اتحادیه کتابفروشان آمریکا برگزار گردید، چالش های کتابفروشی در پساکرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید