پوتین: حذف محدودیت نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری نامناسب است

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، رئیس جمهور روسیه در سخنرانی در مجلس این کشور با حذف محدودیت های مربوط به تعداد دفعات ریاست جمهوری مخالفت کرد.

پوتین: حذف محدودیت نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری نامناسب است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه مخالفت خود را با طرح پیشنهادی نمایندگان مجلس این کشور برای حذف محدودیت دوران ریاست جمهوری که وی می تواند نامزد گردد را ابراز داشت.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس جمهور روسیه گفت که طرح پیشنهادی نمایندگان مجلس درباره امکان نامزدی مجدد وی در انتخابات 2024 باید توسط مردم روسیه مورد حمایت قرار بگیرد و توسط دادگاه قانون اساسی تطبیق یابد.

وی گفت: تعدیل قانون اساسی به گونه ای که امکان نامزد شدن غیرمحدود برای انتخابات ریاست جمهوری را فراهم می نماید نامناسب است.

پوتین که در مجلس سفلی دوما صحبت می کرد، اضافه کرد: ثبات باید مورد اولویت قرار بگیرد اما جامعه باید تضمین هایی درباره تنظیمات تغییر قدرت بدهد. من حذف محدودیت برای دوران ریاست جمهوری را نامناسب می دانم.

رئیس جمهور روسیه که دومین و آخرین دوره ریاست جمهوری وی در سال 2024 به انتها می رسد بارها درباره تضمین قانونی گردش قدرت صحبت نموده و آن را برای روسیه مهم توصیف نموده است.

در حال حاضر بر اساس قانون اساسی روسیه، رئیس جمهور بیش از دو دوره متوالی نمی تواند در این پست بماند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 370

به "پوتین: حذف محدودیت نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری نامناسب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: حذف محدودیت نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری نامناسب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید