پیش بینی مرگ کرونایی با مدل ریاضی

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، این مدل، براساس ویژگی های بالینی از جمله سن بیمار، اشباع اکسیژن طی دیدار پزشکی و نحوه دیدار مانند بستری شدن، مداوای سرپایی و دیدار از راه دور با پزشک طراحی شده است.

پیش بینی مرگ کرونایی با مدل ریاضی

پژوهشگران آمریکایی، یک مدل محاسباتی ابداع نموده اند که می تواند به پیش بینی مرگ و میر بیماران مبتلا به کووید-19 یاری کند. از آنجا که همه گیری کووید- 19، زندگی و سلامت افراد بسیاری را در سراسر دنیا تحت تاثیر قرار داده، ضروری است که پیامد های آن برای هر بیمار پیش بینی گردد.

گروهی از پژوهشگران بیمارستان ماونت سینای (Mount Sinai Hospital) آمریکا با استفاده از بزرگترین پایگاه داده ای که تا به امروز جمع آوری شده است، مدلی را برای پیش بینی دقیق مرگ و میر ناشی از کووید-19 ارائه داده اند.

شاید این مدل بتواند یک نشانه حیاتی جدید ارائه دهد که طی دوره بستری شدن بیمار، به طور مرتب مورد ارزیابی قرار می گیرد و با مراقبت های بالینی از بیماران کووید-19 ادغام می گردد. شاید گروه های پزشکی بتوانند از نتایج به دست آمده از این مدل، برای شناسایی بیماران مبتلا به کووید- 19 که در خطر مرگ قرار دارند، استفاده نمایند تا درمان های مناسب برای پیشگیری از مرگ و میر این افراد به کار گرفته شوند.

این مدل، براساس ویژگی های بالینی از جمله سن بیمار، اشباع اکسیژن طی دیدار پزشکی و نحوه دیدار مانند بستری شدن، مداوای سرپایی و دیدار از راه دور با پزشک طراحی شده است.

شیوع کووید-19، میلیون ها نفر را تحت تاثیر خود قرار داده و به مرگ صد ها هزار نفر منجر شده است.

دکتر گاوراو پاندی (Gaurav Pandey)، استادیار حوزه ژنتیک گفت: پیش بینی مرگ و میر بیماران مبتلا به کووید-19 که با طیفی از عوارض روبرو هستند، بسیار سخت است، زیرا این عوارض، مانع پیش آگاهی و مدیریت بیماری می شوند.

هدف ما این بود تا یک مدل دقیق برای پیش بینی مرگ و میر ناشی از کووید-19 ابداع کنیم که کار خود را با یاری روش های محاسباتی انجام می دهد و به شناسایی ویژگی های بالینی می پردازد که می توانند خطر مرگ و میر را پیش بینی نمایند.

این پژوهش، در مجله Lancet Digital Health به چاپ رسید.

منبع: فرادید
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 726

به "پیش بینی مرگ کرونایی با مدل ریاضی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی مرگ کرونایی با مدل ریاضی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید