پیش فروش سایپا و ایران خودرو در هفته جاری

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، به گزارش خبرنگاران، طبق اعلامیه سایپا، این شرکت از امروز طرح مشارکت در فراوری خود را برای تعدادی از محصولات موجود در خطوط فراوری کلید خواهند زد.

پیش فروش سایپا و ایران خودرو در هفته جاری

شاهین، ساینا معمولی و ساینا.اس، کوییک دنده ای و دو رنگ (کوییک.آر)، تیبا معمولی و تیبا 2 و وانت 151 در دو مدل معمولی و آپشنال محصولاتی هستند که خودروسازی سایپا در این طرح فروش به متقاضیان عرضه خواهد نمود.

امکان شرکت در این طرح از امروز شروع خواهد شد و تا روز سه شنبه 18 شهریورماه ادامه خواهد داشت بنابراین متقاضیان می توانند طی چهار روز به وسیله سایت فروش شرکت خودروسازی سایپا برای حضور در این طرح ثبت نام نمایند. دیگر خودروساز کشور یعنی ایران خودرو نیز خبر از دریافت مجوز برای برگزاری سومین طرح فروش فوق العاده خود داده است.

به گفته بابک رحمانی معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو، این خودروساز درخواست صدور مجوز سومین فروش فوق العاده را به سازمان حمایت از مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان ارسال و در صورت دریافت مجوز، نسبت به اجرای طرح فروش جدید برنامه ریزی خواهد نمود.

از آنجا که مجوز فروش فوق العاده زمانی صادر می گردد که تمام تعهدات ایجاد شده در فروش فوق العاده قبلی صفر شده باشد به نظر می رسد که ایران خودرویی ها مسئله ای برای دریافت مجوز سومین فروش خود نداشته باشند.

ایران خودرو مرحله اول ثبت نام طرح فروش فوق العاده خود را از چهارم تا 14 خردادماه و در قالب 25 هزار دستگاه، به مناسبت عید سعید فطر و دومین مرحله از فروش فوق العاده محصولاتش را در دهه اول مردادماه امسال (نهم مرداد) با عرضه پنج محصول پرتقاضا و با 15 هزار تعهد اجرا کرد.

اما دو خودروساز کشور تا به امروز چند طرح فروش را به مرحله اجرا در آورده اند؟

نگاهی به برنامه های فروش خودروسازان در امسال و بعد از تکلیفی که سیاست گذار خودرویی در ارتباط با نحوه فروش محصولات به آنها دیکته کرد گویای این است که دو خودروساز کشور جهت متفاوتی را برای اجرایی کردن تکالیف محوله وزارت صمت انتخاب نموده اند.

ایران خودرویی ها تا به امروز توانسته اند دو طرح فروش فوق العاده را به مرحله اجرا درآورند. اما این به آن معنا نیست که از طرح های فروش دیگر غفلت نموده اند. دو طرح مشارکت در فراوری (با موعد تحویل محصولات بیش از یک سال) و همچنین یک طرح پیش فروش (با موعد تحویل محصولات تا یک سال) نیز در کارنامه ایران خودرویی ها از زمان اعلام برنامه های جدید سیاست گذار کلان برای کنترل بازار خودرو، ثبت شده است.

اما سایپایی ها به اجرای همان طرح فروش فوق العاده که همزمان با عید فطر به مرحله اجرا در آوردند، بسنده کردند و دیگر طرح فروش فوق العاده ای را در دستور کار خود نداشتند.

آنها به جز طرح مشارکت در فراوریی که از امروز شروع نموده اند، دو طرح مشارکت در فراوری دیگر را در مرداد ماه برگزار کردند.

به غیر از طرح های مشارکت در فراوری، در خرداد و تیرماه امسال نیز دو طرح پیش فروش برای محصولات سایپا توسط مدیران این خودروساز نهایی شده است.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 695

به "پیش فروش سایپا و ایران خودرو در هفته جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش فروش سایپا و ایران خودرو در هفته جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید