کدام تهویه در تاکسی باعث انتقال کرونا می گردد؟

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: طبق پروتکل های بهداشتی تأکید ما به رانندگان تاکسی هنگام خدمت رسانی به مسافران باز گذاشتن ضربدری پنجره ها است تا هوای داخل خودرو در حال تهویه مداوم باشد.

کدام تهویه در تاکسی باعث انتقال کرونا می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در تبادل نظر با فارس درباره شرایط تاکسی های تهران به لحاظ استفاده از ماسک میان رانندگان و مسافران گفت: شرایط پیش آمده این روزها در شهر تهران اقدامات نظارتی سختگیرانه را طلب می نماید بطوریکه پیش از این گشت های مشترک بین پلیس راهور تهران و سازمان تاکسیرانی برای نظارت بر رعایت پروتکل ها تشکیل شد و در حال حاضر نیز علاوه بر آن ها نمایندگانی از پلیس راهور در مرکز کنترل هوشمند تاکسیرانی مستقر شده اند تا با دسترسی به دوربین های نظارتی سطح شهر نسبت به ثبت جریمه تخلفات احتمالی اقدام نمایند.

وی درباره آمار تخلفات رانندگان تاکسی به دلیل استفاده نکردن از ماسک گفت: از آنجا که پلیس راهور متولی موضوع ثبت جرایم است آمار دقیق جرایم باید از همان طریق اعلام گردد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره سیستم تهویه تاکسی ها گفت: طبق پروتکل های بهداشتی تأکید ما به رانندگان تاکسی هنگام خدمت رسانی به مسافران باز گذاشتن ضربدری پنجره ها است تا هوای داخل خودرو در حال تهویه مداوم باشد.

قنادان گفت: در شرایطی که هوا سرد گردد و امکان باز گذاشتن پنجره وجود نداشته باشد نیز رانندگان باید سیستم تهویه خودرو را در حالتی قرار دهند که هوا از بیرون به داخل وارد گردد.

وی گفت: تهویه خودرو دو حالت دارد یکی گردش هوای داخل خودرو و دیگری گردش هوا از بیرون به داخل خودرو است و اگر نوع اول تهویه استفاده گردد در شرایط موجود ریسک انتشار ویروس کرونا در بین راکبین بیشتر خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 803

به "کدام تهویه در تاکسی باعث انتقال کرونا می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام تهویه در تاکسی باعث انتقال کرونا می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید