کرونا با قیمت ها چه کرد؟

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، خبرنگاران : گزارش های رسمی از این حکایت دارد که در سه ماه ابتدایی شیوع ویروس کرونا، تحت تاثیر تبعان این ویروس قیمت ها از 24.5 تا 27 درصد افزایش یافته است.

کرونا با قیمت ها چه کرد؟

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا به نقل از ایسنا، از تبعات شیوع ویروس کرونا تغییراتی در فعالیت بخش های مختلف کسب و کار، درآمد و هزینه های و به تبع آن تغییر در قیمت ها بود؛ به طوری که بخشی از افزایش قیمتی که طی مدت اخیر در قیمت ها اتفاق افتاده را ناشی از تبعات کرونا و تاثیرگذاری آن بر کسب و کار اعلام می نمایند.

این در حالی است که آنالیز که از سوی پژوهشکده آمار ایران در رابطه با تاثیرگذاری ویروس کرونا در بخش های مالی صورت گرفته، از این حکایت دارد که در اسفند و فروردین ماه در کل بخش های کسب و کار تا 24.5 درصد افزایش قیمت وجود داشته است که در همین دوره 22 درصد کسب و کارها با کاهش قیمت و 53.5 درصد نداشته اند.

در اردیبهشت ماه نیز در 28 درصد کسب و کار افزایش قیمت، 20.2 درصد کاهش و برای 51.9 درصد بدون تغییر بوده که نشان می دهد در اردیبهشت ماه فرایند افزایشی قیمت بیشتر شده است.

بر اساس این گزارش عمده علت تغییرات قیمت در کل بخش های کسب و کار، تغییر قیمت مواد اولیه با 33.3 درصد در اسفندماه و فروردین ماه و تغییر تقاضا با 22.3 درصد در اردیبهشت ماه بوده است.

در حوزه های مختلف مالی در خدمات، در فروردین ماه و اسفندماه 25 درصد افزایش قیمت، صنعت و معدن 22.2 و کشاورزی 28.3 درصد ثبت شده است، اما در اردیبهشت ماه رشد قیمت ها در خدمات به 27.3، صنعت و معدن 27 و کشاورزی تا 32.1 درصد می رسد.

تاثیرگذاری کرونا در بخش های مختلف مالی

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 شهریور 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 586

به "کرونا با قیمت ها چه کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا با قیمت ها چه کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید