کرونا در شرق آسیا، کمبود تخت بیمارستانی در ژاپن؛ هشدار استرالیا درباره شمار واقعی مبتلایان در جهان

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، کشورهای آسیایی در بیست وچهار ساعت گذشته همچنان شاهد فرایند افزایشی ابتلا به ویروس کرونا بودند و یک مقام بهداشتی استرالیا هشدار داد شمار واقعی مبتلایان در جهان ممکن است تا ده میلیون نفر باشد.

کرونا در شرق آسیا، کمبود تخت بیمارستانی در ژاپن؛ هشدار استرالیا درباره شمار واقعی مبتلایان در جهان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت بهداشت استرالیا ادعا کرد شمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در جهان احتمالاً به 10 میلیون نفر رسیده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، برندن مورفی یکی از مقامات ارشد علوم پزشکی استرالیا امروز (جمعه)گفت: در سراسر جهان از مرز یک میلیون مبتلا عبور کرده ایم. ولی ما باور داریم که ارقام واقعی 5 تا 10 برابر بیشتر از این آمار است.

مورفی گفت، نبود امکانات کافی برای شناسایی افراد آلوده به این ویروس موجب شده آمار گزارش شده بسیار کمتر از ارقام واقعی باشد.

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا نیز روز جمعه گفت، نظام سلامت این کشور باید بتواند بر اساس خط سیر کنونی، خود را با همه گیری ویروس کرونا مطابقت دهد.

او در جمع خبرنگاران گفت: خط سیر کنونی امیدبخش است اما تضمینی برای آن وجود ندارد. می خواهم بر این نکته تأکید داشته باشم.

مقامات استرالیایی از روز جمعه تمامی مرزهای داخلی بین ایالت ها را بسته اند و از مردم درخواست کرده اند در خانه های خود بمانند.

موریسون در این خصوص هشدار داد، گرم بودن هوا دلیلی بر از بین رفتن ویروس کرونا و خروج مردم از خانه ها نیست.

از سوی دیگر یکی از مقامات وزرات بهداشت تایلند روز جمعه گفت، ظرف یک روز گذشته 103 نفر دیگر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند و 4 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

در حال حاضر شمار کل مبتلایان در تایلند به 1978 نفر و شمار قربانیان این بیماری به 19 نفر رسیده است. سه نفر از این قربانیان اخیراً به تماشای مسابقه بوکسی رفته بودند که یکی از مراکز شیوع این بیماری در تایلند اعلام شد.

دولت ژاپن روز جمعه گفت با توجه به کمبود امکانات بیمارستانی، تخت های بیمارستان ها باید فقط به افرادی که حالشان وخیم است اختصاص یابد و افرادی که علائم بیماری کووید-19 در آن ها خفیف است به ماندن در خانه یا هتل اکتفا کنند.

با این حال همچنان دولت ژاپن علیرغم فشارهای موجود، اصرار دارد نیازی به اعلام شرایط اضطراری در این کشور وجود ندارد.

تا کنون بیش از 2800 نفر در ژاپن به ویروس کرونا مبتلا شده اند و 73 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

در مالزی شماری از مردم یک قبیله بومی از بیم ابتلا به ویروس کرونا به جنگل ها پناه برده اند. یکی از این افراد به رویترز گفت: در حال بازگشت به جنگل ها هستیم تا خود را ایزوله کنیم و غذا پیدا کنیم.

مردم این قبیله به دلیل فقر شدید و سوءتغذیه نسبت سایر مردم مالزی آسیب پذیری بیشتری نسبت به ویروس کرونا دارند.

تا کنون در مالزی بیش از 3 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و 50 نفر نیز در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در هند نیز با ابتلای 24 فرد دیگر به بیماری کووید-19، شمار کلی مبتلایان به 2567 نفر رسیده است.

همچنین در نیوزیلند، با ابتلای 71 فرد دیگر به ویروس کرونا، شمار کل مبتلایان به 868 نفر رسید.

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 430

به "کرونا در شرق آسیا، کمبود تخت بیمارستانی در ژاپن؛ هشدار استرالیا درباره شمار واقعی مبتلایان در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در شرق آسیا، کمبود تخت بیمارستانی در ژاپن؛ هشدار استرالیا درباره شمار واقعی مبتلایان در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید