گرانی نان، معترضان لبنانی را به خیابان کشاند

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، در پی کاهش ارزش لیره لبنان به پایین ترین سطح خود و گرانی نان برای پنجمین بار طی یک سال، شهروندان لبنانی بار دیگر در سراسر این کشور تظاهرات کردند.

گرانی نان، معترضان لبنانی را به خیابان کشاند

خبرگزاری آناتولی اظهار داشت که تظاهرکنندگان لبنانی باردیگر در اعتراض به اوضاع نابسامان معیشتی و اقتصادی این کشور به خیابان ها آمدند.

طبق این گزارش، تظاهرکنندگان لبنانی در محکومیت اوضاع نابسامان معیشتی برخی خیابان ها و جاده ها در استان های متعدد را بستند.

شاهدان عینی به آناتولی گفتند که ده ها معترض با استفاده از خاک و سنگ بزرگراه طرابلس به بیروت را مسدود کردند.

در عکار در شمال لبنان نیز معترضان در اعتراض به اوضاع نابسامان معیشتی و کمبود سوخت جاده منطقه بین المللی المنیه که راه ارتباطی لبنان با مرزهای سوریه است را مسدود کردند.

تظاهرات در جنوب لبنان نیز برگزار گشت و شهروندان لبنانی با تجمع در مناطق مختلف صیدا و آتش زدن سطل های زباله جهت شرکت برق در این شهر را بستند.

در شهر صور نیز معترضان با آتش زدن تایر جاده اصلی به صیدا را برای چند ساعت بستند.

معترضان لبنانی در مناطق مختلف این کشور خشم و عدم توانایی خود برای تحمل اوضاع موجود را ابراز کردند و بر انقلاب علیه کسانی تاکید کردند که درصدد گرسنه نگه داشتن آنها هستند.

وزارت اقتصاد لبنان سه شنبه برای پنجمین بار طی یک سال، از افزایش قیمت نان یارانه ای در میانه بحران اقتصادی کمرشکن خبر داد.

این وزارتخانه در بیانیه ای اظهار داشت دلیل این افزایش قیمت به اقدام بانک مرکزی در پایان دادن به یارانه شکر باز می شود که منجر به افزایش هزینه تولید نان می شود.

بحران سیاسی و اقتصادی لبنان که از اواخر سال 2019 آغاز شد شدیدترین دوران بی ثباتی کشور از زمان پایان جنگ داخلی پانزده ساله این کشور در سال 1990 است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1190

به "گرانی نان، معترضان لبنانی را به خیابان کشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانی نان، معترضان لبنانی را به خیابان کشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید