دریافت معاینه فنی سخت تر شد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، مقدم گفت: از چند ماه گذشته حدود مجاز اعلامی سازمان محیط زیست در یک آیتم تغییراتی داشته که به صورت سیستماتیک از ابتدای آبان ماه اعمال شده است.

دریافت معاینه فنی سخت تر شد

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه فوتبال بارسلونا، حسین مقدم سرپرست ستاد معاینه فنی خودرو های تهران در مورد تغییراتی در حدود مجاز آزمون سطح انتشار آلایندگی خودرو ها گفت: از چند ماه گذشته حدود مجاز اعلامی سازمان حفاظت محیط زیست که مشخص آن از وظایف قانونی آن سازمان است در یک آیتم تغییراتی داشته که به صورت سیستماتیک از ابتدای آبان ماه این تغییرات در سامانه ملی معاینه فنی سیمفا اعمال و اصلاح شده است و کلیه خودرو ها براساس حدود مجاز جدید مورد ارزیابی و کنترل قرار می گیرند.

وی در مورد آمار مراجعات به مراکز در هفت ماه شرح داد: از ابتدای سال تا انتها مهرماه 952 هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه نموده اند که در مقایسه با سال گذشته آمار مراجعات تغییری نداشته است. در ضمن در حدود 39 درصد از خودرو ها به علت نقص فنی، جهت اخذ معاینه فنی بیش از یکبار به مراکز مراجعه نموده اند.

مقدم در ادامه در مورد درصد علل مردودی خودرو ها توضیح داد: 32 درصد از خودرو ها در آزمون آلایندگی، 8 درصد در آزمون هم راستایی چرخ ها، 5 درصد در آزمون یاری فنر، 12 درصد در آزمون تست ترمز و 14 درصد در نواقص عیوب ظاهری مردود شده اند.

سرپرست معاینه فنی در مورد وضعیت مراجعات و طول صف در مراکز گفت: به رغم آن که در آبان ماه سال گذشته با آغاز مرحله دوم طرح کاهش و کنترل مکانیزه معاینه فنی خودرو ها توسط دوربین در تمام سطح شهر و ایام و ساعات شبانه روز، در حدود 220 هزار خودرو به مراکز مراجعه نموده اند و باید در حال حاضر با ازدحام در مراکز روبرو باشیم، اما خوشبختانه با فراخوان اجرا شده در مهرماه در مورد مراجعه این خودرو ها قبل از آبان و افزایش ساعات کاری مراکز و مدیریت صف در حال حاضر هیچگونه صفی در مراکز وجود نداشته و شهروندان می توانند در کمتر از نیم ساعت نسبت به معاینه فنی خودرو خود اقدام نمایند.

مقدم همچنین در مورد اقبال و استفاده شهروندان از سامانه نوبت دهی آنلاین شرح داد حدود دو سال از راه اندازی این سامانه می گذرد و خوشبختانه در حال حاضر از کلیه ظرفیت های تعریف شده در این سامانه شهروندان استفاده می نمایند و حتی زمان های مشخص شده 3 تا 4 روز پس از هر تاریخ تکمیل است. به نظر می رسد خدمات این سامانه در مدیریت طول صف و حداقل رساندن معطلی، به شهروندان کاملا معرفی شده و دارای کارکرد ضروری است. تعداد تماس های مردمی در هنگام قطعی این سامانه که گا ها برای بروز رسانی توسط سازمان فناوری شهرداری تهران اتفاق می افتد موید این مسئله است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 7

به "دریافت معاینه فنی سخت تر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت معاینه فنی سخت تر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید