تور ارزان اروپا: آذربایجان از راستا ترانزیتی ایران به اروپا حذف می گردد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با اشاره به مشارکت ایران و ارمنستان برای تکمیل جاده ترانزینی تاتو، گفت: آذربایجان از جهت ترانزیتی ایران به اروپا حذف می گردد.

تور ارزان اروپا: آذربایجان از راستا ترانزیتی ایران به اروپا حذف می گردد

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش تسنیم، خیراله خادمی در مورد اهمیت ساخت جاده تاتو در ارمنستان به اسم جهت ترانزیتی مستقیم ایران به این کشور، اظهار کرد: سفر به ارمنستان در راستای تحکیم روابط و همکاری در توسعه زیرساخت های حمل و نقل دو کشور اجرا شده است. با توجه به مسائل پیش آمده برای تردد وسایل نقلیه سنگین در این جهت ساخت جهت جایگزین در کریدور شمال- جنوب و حذف کشور ثالث در جهت ترانزیتی میان این دو کشور از مهمترین اهداف این سفر است.

وی با تاکید بر نقش ایران در جهت ترانزیتی کریدور شمال- جنوب اضافه نمود: ایران می تواند با همکاری با کشور ارمنستان در تکمیل جاده تاتو به راحتی بدون احتیاج به عبور از کشور آذربایجان به ارمنستان برسد و از آنجا به اروپا متصل گردد.

وی ادامه داد: تکمیل عملیات اجرایی جاده تاتو که کمتر از 15 کیلومتر آن به جامانده است نقش مهمی در تسهیل تردد برای ایران در کریدور شمال- جنوب و توسعه همکاری های مالی دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بازدید از این جهت را یکی از مهم ترین اهداف این سفر اظهار داشت و اضافه نمود: یکی از برنامه های این سفر رایزنی برای ایمن سازی جاده فرعی موجود و تکمیل روسازی آن است تا جاده اصلی طراحی و در مدت زمان کوتاه اجرا گردد.

خادمی این جهت را یکی از خطوط حیاتی برای تجارت و ترانزیت ایران به اروپا و چین دانست و گفت: ایران با اعلام آمادگی برای ساخت و تکمیل هرچه سریع تر جهت مستقیم ایران به ارمنستان گام مهمی در راستای زنده نگه داشتن این جهت ترانزیتی برای کشور برداشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1319

به "تور ارزان اروپا: آذربایجان از راستا ترانزیتی ایران به اروپا حذف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان اروپا: آذربایجان از راستا ترانزیتی ایران به اروپا حذف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید