ادعای عباس جدیدی درباره قهرمانی حسن یزدانی در تقابل با دیوید تیلور

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، عباس جدیدی در مورد نتایج تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی نروژ گفت: خدا را شکر بچه ها عملکرد خیلی خوبی داشتند و به نظرم کشتی ما در این دوره از رقابت ها مزد جوانگرایی خودش را گرفت و این جوانگرایی هم در رأس کادرفنی و هم در بین کشتی گیران ما رخ داد و نتایج خوبی هم به همراه داشت و مهم تر از این نتایج، افق پیش روی آینده کشتی است که فکر می کنم در المپیک آینده ثمراتش را خواهیم دید.

ادعای عباس جدیدی درباره قهرمانی حسن یزدانی در تقابل با دیوید تیلور

وی در خصوص قهرمانی امیرحسین زارع در دسته سنگین وزن بعد از 32 سال گفت: اتفاق خیلی شاد نماینده ای بود و زارع با شرایط سنی فوق العاده ای که دارد اگر به درستی راهنمایی گردد تا سال ها می تواند کشتی ما را در این وزن بیمه کند و حداقل 3 المپیک آینده را می تواند حضور داشته باشد و مدال های زیادی کسب کند و حتی در این زمینه رکورددار گردد. من بابت او خیلی شادم.

پیشکسوت کشتی در خصوص افتخارآفرینی و رکوردزنی حسن یزدانی هم شرح داد: من پیش از این هم به کادرفنی پیشنهاد داده بودم که اگر می خواهید حسن یزدانی پیروز گردد باید او را به حال خودش رها کنید و اجازه دهید کشتی خودش را بگیرد و نباید او را محدود کنید و بگویید این کار را بکن آن کار را نکن. به نظرم یزدانی این دوره خصوصاً در بازی فینال مقابل تیلور کاملاً آزادانه کشتی خودش را گرفت و فکر می کنم توصیه من در این مورد کارگشا بود.

جدیدی ادامه داد: واقعاً از کشتی یزدانی مقابل تیلور لذت بردم و حسابی کیف کردم و دل یک ملت از این مدال و سایر مدال های کاروان ایران شاد شد، ولی طلای حسن یزدانی از این جهت بیشتر چسبید که یک نبرد تلافی جویانه بود. اینکه از لفظ انتقام استفاده می نمایند هم درست نیست چرا که بار معنایی انتقام برای ورزش سنگین است و نباید بگوییم یزدانی از تیلور انتقام گرفت و شاید تلافی واژه بهتری باشد.

جدیدی در خصوص مقایسه نسل کنونی کشتی با نسل زمان و خودش هم گفت: من این قیاس ها را دوست ندارم و با آن موافق نیستم. ما در دوران خودمان عملکرد خودمان را به ثبت رساندیم و در طول این سال ها بار ها از ما می پرسند مثلاً فلانی عباس جدیدی دوم است، ولی این حرف درستی نیست و هر کشتی گیر اثر انگشت خودش را پای کارنامه اش به ثبت می رساند و روش و سبک کاری خودش را دارد و نام خودش را هم به ثبت خواهد رساند. شاید شباهت هایی وجود داشته باشد، ولی مقایسه را کار خوبی نمی دانم.

ایلنا

منبع: فرارو
انتشار: 25 مهر 1400 بروزرسانی: 25 مهر 1400 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1326

به "ادعای عباس جدیدی درباره قهرمانی حسن یزدانی در تقابل با دیوید تیلور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای عباس جدیدی درباره قهرمانی حسن یزدانی در تقابل با دیوید تیلور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید