اعلام دستورالعمل آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی 99-1398، امتحان میان ترم اختیاری شد

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، معاونت آموزشی دانشگاه تهران، طی بخشنامه ای دستورالعمل آموزشی دانشگاه تهران برای نیمسال دوم سال تحصیلی 99-1398 را ابلاغ کرد.

اعلام دستورالعمل آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی 99-1398، امتحان میان ترم اختیاری شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، معاونت آموزشی دانشگاه تهران، طی بخشنامه ای دستورالعمل آموزشی دانشگاه تهران برای نیمسال دوم سال تحصیلی 99-1398 را ابلاغ کرد.

در بخشنامه معاونت آمورشی دانشگاه تهران آمده است؛ با توجه به شرایط کنونی کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا، به منظور تداوم برگزاری کلاس ها و ارائه تسهیلات لازم به دانشجویان، این دستورالعمل با مشارکت اعضای شورای آموزشی دانشگاه تدوین و جهت اجرا ابلاغ می گردد.

امور آموزشی مشترک میان مقاطع

1. ارائه دروس نظری نیمسال جاری کماکان با استفاده از سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه ودیگر سامانه ها به شیوه مجازی برگزار گردد. در صورتی که استادی تا به امروز کلاس های خود را به شیوه یاد شده برگزار ننموده باشد؛ استفاده از عضو هیأت علمی جایگزین برای برگزاری و ارائه درس بلامانع است. معاونان آموزشی پردیس / دانشکده بر حسن اجرای دروس در بستر سامانه های یادشده نظارت می کنند و در صورت مشاهده هر گونه کاستی به موقع به حل و فصل مشکل می پردازند.

2. دروس عملی و کارگاهی پس از بازگشایی حضوری دانشگاه به صورت فشرده برگزار خواهد شد. در صورت عدم امکان اتمام این دروس تا خاتمه ترم جاری با تأیید استاد راهنما و گروه، شرایط درس ناتمام اعلام شده و در نیمسال بعد بدون محاسبه در سقف واحدهای دانشجو، ارائه خواهد شد.

3. در خصوص دروس نظری - عملی، بخش نظری درس به صورت الکترونیکی ارائه گردد. درباره بخش عملی این دروس همانند بند 2 عمل گردد.

4. دانشجویانی که در نیمسال جاری کارآموزی دارند و امکان گذراندن دوره برای آنان فراهم نیست، زمان کارآموزی با هماهنگی واحد تمدید گردد.

5. ارائه دروس پروژه و سمینار دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در صورت امکان به صورت مجازی بلامانع است.

6. برگزاری امتحانات میان ترم اختیاری است. توصیه می گردد اعضای هیأت علمی با ارزیابی های مستمر آموزشی به صورت غیرحضوری و با ارائه تمرین و تکالیف درسی، پیشرفت تحصیلی دانشجویان را مورد ارزیابی قرار دهند.

7. اعضای هیأت علمی که دروسی را با همکاری دستیاران آموزشی ارائه می دهند، کماکان می توانند از مشارکت دانشجویان به عنوان دستیار در تدریس استفاده کنند. نحوه دسترسی و مشارکت دستیار آموزشی، توسط مرکز یادگیری الکترونیکی اعلام خواهد شد.

8. برای دانشجویان کارشناسی و دکتری عمومی دامپزشکی حذف اضطراری سه درس و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد حذف اضطراری یک درس، تا دو هفته قبل از امتحان امکان پذیر است.

9. سقف تعداد دروس قابل ارائه در مقطع کارشناسی به وسیله معرفی به استاد تا سه درس امکان پذیر است.

10. حذف ترم با احتساب در سنوات تحصیلی مطابق با مقررات آموزشی دانشگاه بلامانع است. در این صورت دانشجویی که درخواست حذف ترم با احتساب در سنوات را دارد باید تقاضای خود را تا خاتمه اردیبهشت ماه 99 به وسیله پست الکترونیکی به پردیس / دانشکده مربوط ارائه کند. حذف ترم بدون احتساب در سنوات با درخواست دانشجو و ارائه مدارک و مستنداتی که به وسیله پست الکترونیکی مذکور ارسال می گردد، با تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه امکان پذیر است. حذف ترم برای دانشجویانی که در سنوات اضافی و ارفاقی در حال تحصیل هستند مجاز نیست. اما دانشجویانی که به دلایلی خارج از اراده خود نتوانسته اند از این فرصت استفاده کنند، درخواست خود را همراه مدارک و مستندات لازم به وسیله پست الکترونیکی ارسال کنند. پس از آنالیز و تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه حذف ترم برای این دانشجویان نیز قابل انجام است.

11. دانشجویان شهریه پرداز در صورت حذف درس و یا نیمسال به دلیل موجه، به میزان مبلغ شهریه پرداختی بابت حذف دروس یا تمام ترم بستانکار خواهند شد.

12. دانشجویان در طول مدت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در دانشگاه، امور اداری خود را به وسیله سامانه و یا پست الکترونیکی پردیس / دانشکده پیگیری کنند. مسئولان واحدها و اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه موظف به پاسخگویی سریع و به موقع درخواست های دانشجویان هستند. آدرس پست الکترونیکی مدیران گروه های آموزشی و کارشناسان آموزش به وسیله سامانه واحدها اطلاع رسانی گردد.

امور آموزشی تحصیلات تکمیلی

1. با توجه به تاکید معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، آن دسته از دانشجویان دکتری که برای انجام امور رساله خود احتیاج به حضور فیزیکی و فعالیت در آزمایشگاه، کارگاه، مزرعه و … دارند، صرفاً در صورت تأیید استاد راهنما و گروه آموزشی مبنی بر ضرورت حضور دانشجو و با اخذ گواهی سلامت از مرکز بهداشت دانشگاه می توانند به صورت حضوری به فعالیت های پژوهشی خود در پردیس / دانشکده ادامه دهند. نحوه ارائه درخواست، پذیرش و چگونگی حضور این گروه از دانشجویان متعاقباً به وسیله سامانه ای که اعلام خواهد شد، انجام می گردد.

2. پیشنهاد (پروپوزال) خاتمه نامه / رساله به وسیله سامانه جامع آموزش قابل ارسال است. گروه / دانشکده پروپوزال دانشجو را آنالیز و تصمیم گیری کنند.

3. آزمون جامع دانشجویان دکتری بعد از شروع آموزش حضوری برگزار خواهد شد. دانشجویانی که نمره زبان را تا زمان برگزاری آزمون جامع احراز ننموده اند، می توانند در آزمون جامع بعدی که در آبان ماه برگزار می گردد، شرکت کنند.

4. اعضای محترم هیأت علمی که هدایت و مشاوره خاتمه نامه / رساله دانشجویان را بر عهده دارند تا بازگشایی حضوری به شیوه الکترونیکی دانشجویان را هدایت کنند. در این رابطه لازم است استادان محترم راهنما ترتیبی اتخاذ کنند تا به طور هفتگی در جریان پیشرفت کار دانشجویان قرار گیرند.

5. پیرو بخشنامه شماره 122/پ/2345 در 19 فروردین‬ تأکید می گردد در مدت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور دانشجویان در دانشگاه، جلسه دفاع از خاتمه نامه / رساله با تأیید استاد راهنما و هیأت داوران و با رعایت شرایط اعلام شده به صورت مجازی (الکترونیکی) قابل برگزاری و امضا هیأت داوران به صورت الکترونیکی پذیرفته است.

6. دانشجویانی که در نیمسال قبل تا خاتمه سال 98 مجاز به دفاع از خاتمه نامه / رساله خود بوده و نتوانستند به دلیل وضع موجود دفاع کنند تا 31 شهریور با ایجاد سرترم و بدون پرداخت شهریه مجاز به دفاع هستند.

7. همه دانشجویانی که برای دفاع از خاتمه نامه / رساله خود در ترم جاری برنامه ریزی نموده اند، می توانند تا 30/ 07/ 1399‬ دفاع کنند.

8. ضوابط مندرج در این دستورالعمل به دانشجویانی که پذیرش آنها بر پایه آموزش الکترونیکی بوده است، قابل تعمیم نیست. زمان و افزایش مدت ترم به منظور برگزاری کلاس های عملی و کارگاهی و نحوه و زمان برگزاری امتحانات متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 462

به "اعلام دستورالعمل آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی 99-1398، امتحان میان ترم اختیاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام دستورالعمل آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی 99-1398، امتحان میان ترم اختیاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید