قیمت تور عمان: اعلام شرایط ورود مسافران به کشور عمان

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، آخرین شرایط ورود مسافران به کشور عمان در زمان شیوع ویروس کرونا به شرکت های هواپیمایی و دفاتر خدمات گردشگری ابلاغ شد.

قیمت تور عمان: اعلام شرایط ورود مسافران به کشور عمان

با قیمت تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

دولت عمان طی بخشنامه ای تازه ترین شرایط ورود مسافر به این کشور را به شرکت های هواپیمایی و دفاتر خدمات گردشگری ابلاغ کرد. در این بخشنامه ضمن تاکید برای نظارت کامل بر حسن اجرای موارد مندرج، در مورد تخطی از این ابلاغ به مسافران و شرکت های هواپیمایی هشدار داده شده است.

مفاد بخشنامه مذکور به توضیح زیر است:

1 . مسافران دارای مجوز اقامت معتبر، شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری های خلیج فارس و مسافران دارای ویزای معتبر، بدون تایبد قبلی برای ورود به کشور عمان مجاز خواهند بود.

2. کلیه مسافران باید پیش از ورود به کشور عمان، نسبت به ارائه نتیجه تست PCR منفی خود اقدام نمایند. مهلت اعتبار این تست 72 ساعت پیش از پرواز است. یادآور می گردد که نتیجه تست باید از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (دولتی یا خصوصی) به زبان انگلیسی یا عربی و ممهور به مهر آزمایشگاه باشد.

3. کلیه مسافران ورودی به کشور عمان باید دارای بیمه مسافرتی یک ماهه باشند. به گونه ای که در صورت ابتلا به کووید-19، کلیه هزینه های درمانی تحت پوشش این بیمه قرار گیرد. شهروندان مقیم کشور آلمان، شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و مسافران دارای کارت درمان رایگان، از رعایت این بند از دستورالعمل معاف هستند.

4. کلیه مسافران باید پیش از ورود به کشور عمان، نسبت به ثبت نام اولیه جهت جهت انجام تست PCR در کشور عمان به وسیله لینک ثبت نام اقدام نمایند. هزینه ثبت نام 25 ریال عمانی و بر عهده خود مسافر خواهد بود . لازم به ذکر است که پیش از سفر، نصب و ثبت نام در اپلیکیشن ترصد (TARASSUD+) الزامی است و شرکت های هواپیمایی از پذیرش مسافرانی که مراحل ذکر شده را به انجام نرسانده باشند، ممانعت به عمل خواهند آورد.

5. مسافران ورودی به کشور عمان ملزم به ارائه پاسخ منفی تست کرونا در هنگام ورود، تهیه دست بند ردیاب اپلیکیشن ترصد، سپری کردن دوره قرنطینه هفت روزه و انجام مجدد تست PCR در روز هشتم پس از ورود به کشور عمان هستند.

6. پرسنل پروازی و مسافرانی که دارای 15 سال سن و کمتر هستند، از انجام تست PCR در بدو ورود و تهیه دست بند ردیاب اپلیکیشن ترصد معاف هستند.

7. پرسنل پروازی معاف از قرنطینه و موظف به رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و اقدامات احتیاطی مورد تایید وزارت بهداشت عمان هستند.

8. مسافران دیپلمات شاغل در سفارت های رسمی کشورهای خارجی مستقر در عمان و مسافران دیپلماتی که به عنوان گردشگر وارد کشور عمان می شوند، از انجام تست PCR در بدو ورود و تهیه دست بند ردیاب اپلیکیشن ترصد معاف هستند؛ گرچه این مسافران باید دوره قرنطینه هفت روزه را سپری نمایند.

منبع: کجارو / qeshm-air.com
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1498

به "قیمت تور عمان: اعلام شرایط ورود مسافران به کشور عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت تور عمان: اعلام شرایط ورود مسافران به کشور عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید