انتخاب درست ِ شریک زندگی

به گزارش باشگاه فوتبال بارسلونا، در گذشته مشاوره و مراجعه به فرد متخصص (مشاوره دهنده)، در ایران بسیار ناشناخته و کم هویدا بوده است. متاسفانه در زمان های گذشته به علت سواد کم افراد و باور های غلط، این اعتقاد وجود داشته است که افراد مبتلا به بیماری های مرضی و روحی و روانی باید به روانشناس مراجعه نمایند. در زمان های گذشته زن و مرد بطور کاملا سنتی و به دور از هیچ گونه آشنایی از خصوصیات یکدیگر، برای هم انتخاب می شدند. انتخاب های اشتباه باعث شکست و پدیدار شدن ناخوشی های فراوانی در زندگی زوجین بوده است. در این روز ها با توسعه علم روانشناسی و بالا رفتن سطح سواد و فرهنگ افراد، مشاوره به یکی از اساسی ترین احتیاج ها در زندگی هر فردی تبدیل شده است. این علم خارق العاده در سرتاسر زندگی به خصوص مشاوره قبل از ازدواج دارای اهمیت است. ما در این مقاله شما را با اهمیت مشاوره زوجین آشنا، و راه چاره هایی جهت واقعی شدنِ روند مشاوره قبل از ازدواج ارائه خواهیم داد.

انتخاب درست ِ شریک زندگی

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج یکی از مهمترین زمان های برقراری ارتباط با روانشناس است. مشاور تسهیل کننده انتخاب درست مراجعه کنندگان خواهد بود. افراد مراجعه کننده باید با روانشناس به دور از هرگونه ترس و یا تملقی تمامی احساسات و باور های فکری و بعلاوه انتظارات خود را بیان کنند.

همکاری زوجینِ مراجعه کننده در خاتمه این ارتباط و نتیجه آن برای انتخاب صحیح و داشتن یک زندگی مطلوب، بسیار موثر واقع می گردد. این نکته بسیار حائز اهمیت است که مشاور، رازدارترین و قابل اعتمادترین فرد در زندگی شخص مراجعه کننده می باشد. وی با علم به روز و به دور از هرگونه قضاوت، مسائل را بسیار تیزبینانه آنالیز می نماید.

اهمیت مراجعه به روانشناس، نه تنها در پیش از ازدواج، بلکه در سرتاسر زندگی نقش بزرگی برای داشتن یک زندگی مطلوب ایفا می نماید.

مشاوره پیش از ازدواج در ایران چگونه صورت می گیرد؟

فرد مشاوره دهنده دارای علم و تخصص، به کشف ناشناخته های رفتاری می پردازد. زوجین کاندید آغاز زندگی به این علت باید به انجام مشاوره قبل از ازدواج بپردازند، زیرا که از خصوصیات نهفته و انتظارات یکدیگر بطور کامل مطلع شوند.

متاسفانه عدم مطلعی به خصوصیات و نیز انتظاراتِ نهفته، باعث بروز مسائل بسیار زیادی در زندگی مشترک برای افراد می گردد. اگر زوجین مکمل یکدیگر شناخته شوند، راه حل هایی جهت داشتن یک زندگی و ارتباط زناشویی بسیار مطلوب به زوجین داده می گردد. در صورت تشخیص عدم تناسب زوجین، قطعا روانشناس خواهان تجدید نظر زوجین خواهد شد.

راه حل هایی جهت واقعی شدن روند مشاوره قبل از ازدواج

زوجین روند مشاوره قبل از ازدواج را قبول داشته باشند.

زوجین یک روانشناس حاذق که دارای علم روانشناسی می باشد را انتخاب کنند.

زوجین برای داشتن یک زندگی مطلوب انتظارات خود را از یکدیگر به درستی بیان کنند.

جان کلام، مشاوره قبل از ازدواج منجر به یک انتخاب بسیار درست از شریک زندگی می گردد. در جلسات مراجعه به روانشناس، مسائل رفتاری نهفته تشخیص داده می گردد. روانشناسان بنا بر عهد دیرینه خود، آرامش را برای تمام مراجعه کنندگان خود رقم خواهند زد.

منبع: سلامت نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 7 بهمن 1401 بروزرسانی: 7 بهمن 1401 گردآورنده: f30bar3a.ir شناسه مطلب: 1700

به "انتخاب درست ِ شریک زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب درست ِ شریک زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید